Aglomeracja K U L T U R A

Smolik i Fox oraz gra na pile w Blue Note

smolik  Foto:

Muzyczna niedziela w Blue Note zapowiada się bardzo interesująco. Oprócz gwiazdy – grupy The Black Heart Procession z San Diego, grającej muzykę z gatunku indie rock wystąpią wspólnie Kev Fox i Andrzej Smolik. Być może lider amerykańskiego zespołu Pall Jenkins zagra także na pile!

Kev Fox oraz Andrzej Smolik spotkali się na jednym z koncertów Anglika. Smolik był pod wielkim wrażeniem klimatycznego wokalu Keva. Zaowocowało to nagraniem wspólnego utworu “L.O.O.T.T.”, który znalazł się na singlu promującym najnowszy album Smolika “4”. Smolik wręcz euforycznie wypowiada się o twórczości Foxa ” Kev Fox, którego szersza publiczność jeszcze nie zna. A mnie i moim znajomym na jego koncertach ciekły łzy.”

Andrzej Smolik

The Black Heart Procession to zespół, wykorzystujący szeroki wachlarz instrumentów, poczynając od rockowych, poprzez elektroniczne keyboardy, na samplerach kończąc. Lider grupy, Pall Jenkins znany jest również ze swoich umiejętności grania na pile. Gatunek grany przez zespół określa się jako indie gothic lub mroczny indie rock.

Bilety kosztują 45 zł (miejsca stojące) i 55 zł (miejsca siedzące)

Więcej propozycji kulturalnych znajdziecie w naszym Kalendarium Wydarzeń

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz