Aglomeracja Piątkowo POZnań

Śmietnik pełen niespodzianek! Niebezpiecznych i „wrażliwych”!

Straż Miejska  Foto:

Straż Miejska

Dokumentacja medyczna pacjentów oraz odpady medyczne – to nietypowa zawartość pojemników do selektywnej zbiórki odpadów zlokalizowanych na jednym z osiedli Piątkowa!

Ok. godziny 20:30 strażnicy z referatu Piątkowo zostali poinformowani przez mieszkańców jednego z osiedli, że w pojemnikach przeznaczonych na makulaturę znajdują się zakrwawione waciki i rękawiczki lateksowe używane przy badaniach i zabiegach medycznych, a także dokumenty zawierające dane osobowe. Na miejscu strażnicy zastali zapełnione pojemniki do selektywnej zbiórki papieru i do opakowań PET, a w nich m.in. dokumentację medyczną pacjentów, zużyty sprzęt jednorazowego użytku, m.in. strzykawki.

W myśl ustawy o ochronie danych osobowych, zaniedbania w postępowaniu z dokumentami z taką zawartością, jest przestępstwem. Materiały zawierały również nazwę placówki medycznej co ułatwiło policji dotarcie do osoby odpowiedzialnej. W celu umożliwienia policjantom szczegółowego przejrzenia całej zawartości pojemników, dyżurny straży o pomoc poprosił pracowników firmy Remondis – pojemniki zostały przetransportowane do KP Północ.

Osobno rozpatrywana będzie sprawa zaniedbań w zakresie gromadzenia odpadów medycznych – w dalszym postępowaniu wyjaśni to straż miejska.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • na batorego najbardziej wkurza jak mieszkancy okolicznych prywatnych budynkow wyrzucaja swoje smieci do osiedlowych smietnikow – to jest dopiero skandal

  • cudze smieci podrzucaja przede wszysykim Ci z wielkich prywatnych willi – ci ktorzy maja najwiecje kasy