POZnań

Spacer śladem europejskich budowli

Zegar - drogowskaz na Kaponierze  Foto: PoPoznaniu.pl

Zegar - drogowskaz na Kaponierze Foto: PoPoznaniu.plWycieczki po Poznaniu stają się coraz bardziej popularne wśród… poznaniaków. Okazuje się, że w naszym mieście jest jeszcze wiele do odkrycia, albo przynajmniej do spojrzenia nieco inaczej na niektóre atrakcje turystyczne. Kolejna okazja by dowiedzieć się czegoś ciekawego nadarza się już w najbliższą sobotę.

Tym razem będzie to spacer-zabawa śladami znanych europejskich budowli zatytułowany Na prawo Paryż, na lewo Berlin czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania.

Czy wiecie, że zwiedzając Poznań można poczuć się jak w Berlinie, Paryżu czy Rzymie? W naszym mieście znajduje się wiele obiektów architektonicznych inspirowanych lub będących po prostu kopiami, miniaturami znanych europejskich budowli – zaprasza Piotr Ciesielski, organizator wycieczki – zapraszamy na spacer ich szlakiem, przemierzmy razem nasz kontynent od Hiszpanii po Norwegię!

Najbliższa wyprawa rozpocznie się na placu Adama Mickiewicza, przed pomnikiem. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, a wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników. Pierwsza grupa wyruszy na trasę w sobotę (9.11) o godzinie 10:00, a kolejna na tą samą trasę wystartuje o 15:00.

Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora dlatego na zakończenie, jeśli wycieczka się spodoba, przewodnik nagradzany jest napiwkiem – dodaje Piotr Ciesielski – o jego wysokości każdy z uczestników decyduje sam.

Spacery Na prawo Paryż, na lewo Berlin czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania rozpoczną się na Placu Mickiewicza w sobotę 9 listopada o 10:00 i 15:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz