Dopiewo

Skórzewo ma Orlika

boisko  Foto: sxc

boisko Foto: sxcMłodzi miłośnicy sportu mogą korzystać już z nowego kompleksu boisk, który został otwarty w Skórzewie. Powstał on w ramach projektu Moje boisko ORLIK 2012.

Po części oficjalnej i uroczystym przecięciu wstęgi swoje umiejętności zaprezentowali również piłkarze Piotr Reiss, Ivan Durdević, Dimitrije Injac. Wystąpiła także para taneczna Patrycja Wieman i Michał Majcherczyk oraz beatboxerzy ze skórzewskiego gimnazjum Fryderyk Keller i Tomasz Kujawiak.

Z okazji otwarcia Orlika i Dnia Dziecka rozegrany został również turniej szkół podstawowych, który wygrała drużyna SP SKÓRZEWO.

Ostateczna kolejność turnieju piłkarskiego szkół podstawowych:
1. SP Skórzewo
2. SP Dopiewo
3. SP Dąbrowa
4. SP Konarzewo
5. SP Dąbrówka
6. SP Więckowice.

Kompleks boisk Orlik w Skórzewie to już drugi obiekt tego typu w Gminie Dopiewo. Pierwszy powstał w 2008 roku w Dopiewie. Do godziny 15:00 będą mogły z nich korzystać szkoły, a popołudniami boiska będą bezpłatnie udostępnianie wszystkim chcącym tutaj trenować. Ze względu na duże zainteresowanie i chęcią korzystania z boisk obowiązują grafiki. Podczas wakacji w ramach Akcji Lato 2011 zajęcia na Orlikach dla dzieci i młodzieży prowadzić będą trenerzy środowiskowi.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz