Siatkówka: Tarnovia lepsza od Szamotulanina

Tarnovia Volleyball - UKS Szamotulanin Szamotuły  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę 22. października w ramach 5. kolejki spotkań III ligi mężczyzn zmierzyły się ze sobą zespoły Tarnovii Volleyball oraz UKS Szamotulanin Szamotuły. Spotkanie, które odbywało się w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Już na początku pierwszej partii udało im się wypracować kilkupunktową przewagę, którą gospodarze dowieźli do końca i zwyciężyli zdecydowanie 25:18.

Drugi set to lepsza gra przyjezdnych. Widać było, że młodzi gracze z Szamotuł zaadaptowali się do warunków panujących w hali, dzięki czemu udało im się wyeliminować błędy. Gra punkt za punkt toczyła się do połowy seta. W końcówce jednak Tarnowianie włączyli wyższy bieg zwyciężyli zdecydowanie do 18.

Jak to często w siatkówce bywa, po dwóch łatwo wygranych setach w trzecim, w szeregi gospodarzy wkradło się rozluźnienie. Słabsze przyjęcie, a co za tym idzie, konieczność gry na wyższych piłkach sprawiło, że to gracze z Szamotuł początkowo wypracowali sobie klika punktów przewagi. Lepiej w ich wykonaniu wyglądał element przyjęcia zagrywki oraz bloku. Druga część tej partii to przysłowiowe przeciąganie liny. Raz kilka punktów przewagi z jednej strony, raz z drugiej i o losach tej partii decydowała końcówka. W niej lepsi okazali się goście z Szamotuł zwyciężając 25:23.

Na szczęście dla gospodarzy w secie nr 4 udało się im wrócić do dobrej gry. Mimo, że na początku tej odsłony to goście z Szamotuł prowadzili 4:1, to Tarnowianie szybko wzięli sprawy w swoje ręce i szybko dogonili gości by następnie wypracować sobie przewagę i sukcesywnie ją powiększać. Ostatecznie aktualni mistrzowie Wielkopolski zwyciężyli w tym secie 25:16 i w całym spotkaniu 3:1.

Była to ostatnia kolejka I rundy spotkań. Graczy z Tarnowa Podgórnego czeka jednak jeszcze zaległe spotkanie w Osieku, które rozegrane zostanie już w najbliższy weekend. Póki co siatkarze Tarnovii z kompletem zwycięstw zajmują pozycję lidera 2. grupy III ligi mężczyzn WZPS.

Tekst: Tarnovia Volleyball

Tarnovia Volleyball 3:1 UKS Szamotulanin Szamotuły (25:18, 25:18, 23:25, 25:16)