Sport

Siatkówka – o tym meczu trzeba szybko zapomnieć

Enea Energatyk Poznań - GKS "Wieżycka 2011" Politechnika Gdań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W środę pierwszoligowe siatkarki Enea Energetyka Poznań rozegrały zaległy mecz z GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny przyjezdnej.

Mecz od pierwszego seta był podyktowany przez zawodniczki ze Stężycy. Prezentowały się bardzo dobrą grą techniczną i świetnymi warunkami fizycznymi. Młode zawodniczki z Pomorze utrzymały swoje tempo gry przez całe spotkanie i dopisały do tabeli pewne 3 punkty.

Miało być inaczej. Nastawialiśmy na wygranie tego spotkania za 3 punkty. Zagraliśmy bardzo słaby mecz. – mówi Trener Enea Energetyka Poznań Marcin Patyk

Zespół ze Stężycy to nie są zawodniczki, które pierwszy raz grają w siatkówkę. Zagrały naprawdę bardzo dobre spotkanie, a my zagrałyśmy fatalnie. W żadnym elemencie nie byłyśmy lepsze niż rywalki. Stężyca była lepsza i wygrała. Mecz ciężki dla głowy, ale mamy świadomość, że zaraz gramy kolejny. W najbliższą sobotę przyjeżdża do nas Częstochowa i wiemy, że musimy pokazać naszą najlepszą siatkówkę, bo wiem, że stać nas na to – podkreśla Weronika Fojucik, kapitan Enea Energetyka Poznań.

Głównym sponsorem pierwszoligowe zespołu jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 1 ligi siatkówki kobiet klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania – oraz współpracy partnerów: Catering dietetyczny Żryj Zdrowo oraz Fabryka Formy.

Patronat medialny nad klubem sprawuje również lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz