Seria porażek Polonii Poznań

Polonia Poznań - SMS II Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W 15. kolejce pierwszej ligi kobiet “grupy północnej” KP Błękitne Stargard Szczeciński pokonały u siebie Polonię Poznań 1:0 (1:0).

Trzynasta minuta, okazała się pechowa dla poznanianek, bo wtedy Weronika Szuba umieściła futbolówkę w bramce bronionej przez Dominikę Dewicką. W meczu nie padły już, żadne inne bramki. To trzecia z rzędu porażka Polonii Poznań.

Kolejny bardzo ciężki mecz walki w którym na naszą niekorzyść lepsze okazały się zawodniczki z Stargardu. Przeciwniki grały bardzo prostą piłkę ale mimo to ciężko było nam stworzyć sobie dogodne sytuację. Bardzo trudno gra się nam ostatnio w ofensywie co owocuje 3 porażkami z rzędu. Jednak wierzę w nasz zespół i uważam że zrealizujemy cele postawione przed runda wiosenna – mówił po spotkaniu Szymon Rybarczyk – II Trener

Od początku meczu to my przejęłyśmy inicjatywę, ale wkradł się chaos. Nie każde podanie było dokładne co poskutkowało stratą bramki. Po przerwie znów to my byłyśmy lepsze jednak brakowało skuteczności. Zawodniczki ze Stargardu grały twardo przez co nie mogłyśmy wypracować sobie dobrej sytuacji bramkowej. Strata kolejnych trzech punktów boli ale my się nie poddajemy i wciąż walczymy o awans – opisuje spotkanie Zuzanna Sawicka.

KP Błękitne Stargard Szczeciński – Polonia Poznań 1:0 (1:0)
Skład: Dewicka – Filipiak(Jędraszyk 70′), Czudzińska, Nowak M., Nowak R.(Szafran 59′) – Liczbińska, Marczak, Sawicka, Machowiecka(Tyl 78′), Sikora – Zając

Kolejne ligowe spotkanie poznanianki odbędą na stadionie przy ulicy Harcerskiej w Poznaniu. W niedzielę 14 maja spotkają się z KS Raszyn.

Nasz cel powoli się oddala. wydaje mi się, że przyszła kolejka wyjaśni wszystko, w kwestiach awansu do Ekstraligi. Z Raszynem gramy u siebie, chcemy się zrehabilitować i wygrać dla siebie oraz kibiców, którzy nas mocno wspierają – mówi kapitan zespołu Alicja Zając.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak