POZnań

Schindler Award – czy poznańscy architekci mają szansę?

Otwarcie Biblioteki na Politechnice Poznañskiej  Foto: Piotr Rychter

Do międzynarodowego konkursu architektonicznego Schindler Award zgłosiło się już 385 osób z całej Europy. 80 z nich to Polacy. Liczba uczestników z Polski może być jeszcze wyższa, gdyż do konkursu można się zgłaszać się do kwietnia 2012.

Schindler Award – jeden z ważniejszych konkursów architektonicznych w Europie – w tym roku jest organizowany w Szwajcarii. Myślą przewodnią tegorocznego konkursu Schindlera jest „Dostępność dla wszystkich”, czyli filozofia projektowania cechująca się wyjątkowym charakterem i mająca na celu stworzenie przestrzeni bez barier, dostępnej dla każdego mieszkańca bez względu na wiek, status czy sprawność fizyczną.

Do tej pory do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba Polaków – aż 80 osób. Z czego 53 to studenci, a 27 to profesorowie.

Najliczniej reprezentowane są uczelnie warszawskie – pochodzi z nich 32 uczestników. 20 osób studiuje w Poznaniu, a 19 w Krakowie. Na liście uczestników znajdziemy także reprezentantów innych ośrodków akademickich: Gdańska, Nysy i Wrocławia.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do kwietnia br. Nagrody pieniężne w wysokości 5000, 3000, 2000 oraz dwie po 1000 euro trafią do autorów pięciu wyróżnionych projektów. Nagrodzone zostaną również trzy najlepsze uczelnie, jeżeli zgłosi się z nich ponad 12 studentów. Tu suma nagród wynosi 50000 euro.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.schindleraward.com. Tam też dostępne będą prezentacje projektów. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na listopad 2012 roku.

Otwarcie Biblioteki na Politechnice Poznañskiej Foto: Piotr Rychter

Budynki Politechniki Poznańskiej, Kampus Warta, fot: Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz