K U L T U R A

Scena nad Rusałką – Julia Rover i Rat Kru – zdjęcia

Scena nad Rusałką - Rat Kru, Julia Rover - 16.06.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Czwartkowy wieczór nad Rusałką dostarczył kolejnych muzycznych doznań. Najpierw na scenie wystąpiła Julia Rover, a po krótkiej przerwie zespół Rat Kru.

Julia Rover

Na scenie pojawił się rower. Nie bez powodu. Bowiem artystka uwielbia jeździć na rowerze. Julia Rover to nie tylko piosenkarka, ale także aktorka i autorka tekstów. Niezwykle zdolna. Wciąż nas pięknie zaskakuje. Czwartkowym występem udowodniła, jak scena i publiczność ją uwielbia. Jednak artystka nie próżnuje. Kilka dni po świetnym występie nad Rusałką Julia wypuściła najnowszą piosenkę zatytułowaną “Toniemy”, którą stworzyła z Bratem Witem.

Rat Kru

Ekipa Szczura to dwie osoby. Poznański elektroniczno-rap-rave’owy duet tworzy Rat One i Winogradzki Lew. Zadebiutowali w 2020 roku albumem Rok Szczura. Panowie balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie. Swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Rat One i Winogradzki Lew wiedzą jak porwać poznańską publiczność. Bawiący się na koncercie nad rusałką nie pozwalali zejść ze sceny artystom. I tak wciąż kończąca koncert piosenka powtarzała się pięciokrotnie.


Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak, Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz