Rataje

Sąsiedzka pomoc dla pogorzelców

Sąsiedzka pomoc dla pogożelców  Foto: OrłaBiałego24

Sąsiedzka pomoc dla pogożelców Foto: OrłaBiałego24W pożarze mieszkania na  osiedlu Orła Białego stracili wszystko. Teraz mieszkańcy Rataj organizują dla nich pomoc. Potrzebna jest każda rzecz!

Pomoc organizuje Mateusz Wawrowski z portalu OrłaBiałego24. Do tej pory udało się zebrać miedzy innymi odzież i ręczniki. Potrzeby są ogromne.

Ogień w mieszkaniu na VII piętrze pojawił się w nocy z soboty na niedzielę. O pożarze pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Mieszkanie całkowicie spłonęło. Zniszczona została również klatka schodowa oraz mieszkania piętro niżej, które zostały zalane podczas akcji ratunkowej.

Najbardziej potrzebne są rzeczy codziennego użytku takie jak ubrania, środki czystości. Spaliły się jednak również meble i znajdujące się w mieszkaniu sprzęty.

Pani która tam mieszka ma rozmiar mniej więcej 40, Pan jest niskiego wzrostu i myślę że ciuchy w rozmiarze xxl byłyby ok (ciężko tak wycyrklować ale tak podejrzewam). Mają syna w wieku ok 23 lat szczupły. Myślę że dobrym pomysłem byłyby też bony kwotowe do IKEA.żeby się nie okazało że mają 50 szt ręczników i pościeli. Może by uzbierali chociaż na jakieś meble – pisała jednak z internautek.

Dary dla poszkodowanej rodziny można przynosić do Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (wejście od strony bloku 6-28) od godziny 18:00 do 19:00. Zbiórka będzie trwała do piątku 29 sierpnia, ale jeżeli mieszkańcy będą zainteresowani pomocą to termin zostanie przedłużony – wyjaśniają organizatorzy.

Jeśli hojność poznaniaków będzie na tyle duża, że zgromadzona zostanie ilość rzeczy, której poszkodowana rodzina nie będzie w stanie przyjąć, zostaną one przekazane Caritasu. Będą one przekazane innym potrzebującym osobom.

W środę powinna rozpocząć się także wymiana okien w spalonym mieszkaniu oraz piętro wyżej. Wyremontowana zostanie także zniszczona klatka schodowa.

UWAGA UWAGA AKTUALIZACJA (30.08, 13:00) – nadal można pomóc! Zbiórka przedłużona! W sobotę (30.08) można się zgłaszać od 17:00 do 19:00, a w niedzielę (31.08) od 9:30 do 14:00. Dziękujemy tym, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel i przyłączyli się do akcji pomocy poszkodowanym osobom. Miejsce zbiórki się nie zmieniło. Rzeczy można przynosić do Parafii św. Mateusza Ap. i Ew.

Sąsiedzka pomoc dla pogożelców Foto: OrłaBiałego24

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz