Stare Miasto

Rowerowy Patrol Czystości wyjeżdża na ulice

Rowerowy patrol czystości na Starym Mieście  Foto: Rada Osiedla Stare Miasto

Wraz z nadejściem wiosny coraz częściej i chętniej spędzamy czas poza domem uczestnicząc w różnych wydarzeniach w mieście. Widać to zwłaszcza w ścisłym centrum Poznania, gdzie bawi się wuchta wiary. Niestety nie wszyscy mają wpojone zamiłowanie do poznańskiego porzóndku. Z pomocą przychodzi Rowerowy Patrol Czystości.

W ubiegłym roku akcja odczuwalnie wpłynęła na poprawę czystości tej części Poznania – przekonują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich – mamy nadzieję, że w bieżącym skuteczność Rowerowego Patrolu Czystości będzie jeszcze większa.

Rowerowe Patrole Czystości pojawią się ponownie na staromiejskich ulicach w sobotę 29 kwietnia. Ich zadaniem jest wspomaganie dozorców w utrzymaniu czystości chodników.

By sprostać temu zadaniu i utrzymywać ten fyrtel w czystości dwóch pracowników Zakładu Zagospodarowania Odpadów, wyposażonych w trzykołowe rowery towarowe oraz niezbędny sprzęt sprzątający, przemieszczać się będzie ulicami wokół Starego Rynku by na bieżąco usuwać wszelkie zanieczyszczenia.

Planujemy, że pracownicy na rowerach będą wspomagać dozorców do końca października – dodaje Zarząd Dróg Miejskich.

Dobrze by było, by Rowerowe Patrole Czystości miały jak najmniej pracy. Dla prawdziwego poznaniaka nie powinno być problemem znalezienie kosza na śmieci, by właśnie do niego, a nie na chodnik czy ulicę trafiały śmieci.

Użyte w artykule zdjęcia: Rada Osiedla Stare Miasto

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz