Rataje

RoweLove Rataje – do przodu. Póki co utrudnienia dla pieszych

Sieżka na Ratajach  Foto: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Prace związane z budową ratajskiej ścieżki rowerowej posuwają się do przodu. Rozpoczynają się kolejne prace, wymagające wprowadzenie czasowej – nowej organizacji ruchu. Dla bezpieczeństwa przechodniów do 4 marca na kilku odcinkach inwestycji pieszych czekają utrudnienia.

Rowelove Rataje

Zamknięty zostanie chodnik od ul. Inflanckiej do Trasy Kórnickiej oraz chodnik od ul. Piaśnickiej do Trasy Kórnickiej.

Budowa kolejnego etapu trasy RoweLove Rataje obejmuje odcinek 326 metrów wzdłuż ul. Inflanckiej, od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej. Ze względu na ograniczone miejsce powstającej ścieżki wykonawca wykona wykop, w którym zamontowane zostaną 6-metrowe ścianki szczelne. Docelowo będą stanowiły część muru oporowego zabezpieczającego skarpę wykopu.

W ramach inwestycji, wzdłuż budowanego odcinka, posadzonych zostanie ponad 30 drzew, założone zostaną trawniki. Pojawi się także oświetlenie, a dla chcących odpocząć – ławeczki. Odbiór końcowy prac i oddanie ścieżki do użytkowania nastąpi w czerwcu.

Projekt “RoweLove Rataje” zgłosili w 2013 r. do budżetu obywatelskiego osiedlowi radni z Rataj i Żegrza oraz działacze z inicjatywy Hello Polanka. Zakładał on budowę ścieżek rowerowych na Ratajach, m.in. wzdłuż tramwajowej trasy kórnickiej oraz łączących park Rataje z Maltą. W głosowaniu poznaniacy decydowali na co przeznaczyć środki z budżetu obywatelskiego. Wśród zwycięskich projektów znalazła się trasa „RoveLOVE”, której całkowity koszt wyniesie 2,6 mln zł.

Rowelove Rataje - utrudnienia dla pieszychRowelove Rataje - plan trasy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz