Sport

Reprezentanci Polski najlepsi w Poznaniu

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu  Foto: AZS Poznań / materiały prasowe

Niedziela była drugim i ostatnim dniem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. W Termach Maltańskich wygrywali faworyci m.in. Alicja Tchórz i Dominika Sztandera

Ponad 700 zawodników z 54 uczelni rywalizowało o złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Na starcie pojawił się wielu zawodników i zawodniczek znanych z międzynarodowych aren. To właśnie Reprezentanci Polski wygrywali swoje konkurencje.

Wśród kobiet w niedzielę dwa złote krążki zdobyła Alicja Tchórz, która wygrała bieg na 100 metrów stylem zmiennym i 50 metrów stylem grzbietowym. Najlepszą sprinterką drugiego dnia okazała się Dominika Sztandera. Ona, podobnie jak Tchórz wygrywała dwa razy na 50 metrów stylem klasycznym i dowolnym.

Rywalizację mężczyzn również zdominowali reprezentanci Polski. Maciej Poprawa wygrał na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, Filip Wypych zdobył złoto na 50 metrów stylem dowolnym a Maciej Hołub na 50 metrów stylem klasycznym.

W klasyfikacji medalowej zdecydowanie zwyciężyli reprezentanci AWF Katowice, którzy łącznie zdobyli aż 12 medali w tym 7 złotych. Dobrze spisali się także zawodnicy AGH Kraków, którzy osiągnęli 8 krążków ale tylko jeden złoty.

Użyte w artykule zdjęcia: Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu / Adam Osiński , AZS Poznań / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz