Oborniki

Remont i przenosiny targowiska

Będzie nowe targowisko w Obornikach  Foto: Gmina Oborniki

Miejskie targowisko w Obornikach w każdy czwartek odwiedzają setki mieszkańców. Tego dnia handluje tutaj pond 160 osób. Miejsce to trudno jednak nazwać wizytówką miasta. Wkrótce przejdzie jednak gruntowny remont.

W tej chwili targowisko w Obornikach zajmuje łącznie około 1,5 ha powierzchni, z czego niecałe 1.000 m² to część użytkowa, a reszta to tereny zielone.

Zgodnie z projektem rozebrane zostaną istniejące tutaj budynki oraz mniejszy, w którym obecnie znajduje się przebieralnia. Wybudowane natomiast zostaną wiaty handlowe, pod którymi znajdą się łącznie 163 stanowiska. Wymieniona zostanie nawierzchnia placu i oświetlenie terenu.

Dodatkowo powstaną ścieżki dla pieszych i drogi manewrowe. Mają także powstać dogodne dojścia z ulicy Chłopskiej. Niejako przy okazji planowana jest przebudowa sieci kanalizacji deszczowej oraz modernizację oświetlenia. Całość tego terenu ma być również objęta monitoringiem.

Prace mają zakończyć się do końca listopada. Remont kosztować będzie około 2.500.000 złotych.

Podczas prowadzonych prac modernizacyjnych targowisko zostanie przeniesione na teren Obornickiego Ośrodka Kultury. Pierwszy czwartek targowy w nowym miejscu odbędzie się już 19 lipca.

Na targowisko w nowej lokalizacji dojechać będzie można specjalnie uruchomioną linią autobusową, która połączy dworzec autobusowy z Obornickim Ośrodkiem Kultury.

Z dworca autobusy wyjeżdżać będą co pół godziny od 8:00 do 13:00. W przeciwnym kierunku kursy odbywać się będą także co pół godziny od 8:15 do 13:15.

Użyte w artykule zdjęcia: Gmina Oborniki, UMiG Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz