Łazarz POZnań Wilda

Rekompensaty za Strefę Płatnego Parkowania

Parkomat / strefa parkowania  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Radny Filip Olszak zwrócił się z interpelacją w sprawie mieszkańców z części Wildy i Łazarza, gdzie Strefa Płatnego Parkowania zostanie wprowadzona z opóźnieniem, a którzy już wcześniej wykupili identyfikator parkingowy.

Zgodnie z komunikatem Zarządu Dróg Miejskich od 1 lutego 2021 r. Strefa Płatnego Parkowania zostanie uruchomiona jedynie na części ulic Łazarza i Wildy. Pełne uruchomienie SPP jest niemożliwe z powodu trwających prac nad jej właściwym oznaczeniem.

Od listopada 2020 r., mieszkańcy Łazarza i Wildy mogli wykupywać identyfikator parkingowy, obowiązujący od momentu planowanego uruchomienia SPP – 1 lutego 2021 r. Kilka tysięcy osób zaopatrzyło się już w taki identyfikator i wniosło stosowną opłatę. Wśród takich osób są z pewnością również mieszkańcy z ulic na których SPP niezostanie uruchomiona 1 lutego 2021 r. Głównym celem wykupu identyfikatora jest możliwość parkowania w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W sytuacji, w której na danej ulicy nie zostanie jeszcze uruchomiona SPP, identyfikator taki traci znacznie swoją użyteczność, gdyż głównym celem wprowadzenia SPP na Łazarzu i Wildzie jest ułatwienie mieszkańcom znalezienia wolnego miejsca parkingowego w pobliżu ich domów.

W związku z powyższym mieszkańcy ulic na których wprowadzono SPP, którzy opłacili identyfikatory od 1 lutego 2021 r., mogą być rozczarowani tym, że zapłacili za możliwość parkowania pod domem w SPP, która faktycznie nie działa. – napisał w interpelacji radny Filip Olszak.

W związku z powyższym radny zwrócił się do Prezydenta Miasta z wnioskiem o uwzględnienie zaistniałej sytuacji i zrekompensowanie niedogodności mieszkańcom tej części Łazarza i Wildy, którzy opłacili identyfikatory umożliwiające parkowanie w SPP i z wyżej opisanych przyczyn nie mogą z nich w pełni korzystać. Filip Olszak proponuje przykładowe rozwiązaniem tego problemu: identyfikator 12-miesięczny, dotyczący ulicy na której SPP zacznie funkcjonować 1 marca 2021 r. dla mieszkańca który wykupił go od 1 lutego 2021 r. będzie przysługiwał z dodatkowym rabatem w postaci “gratisowego” jednego miesiąca). Innym rozwiązaniem proponowanym przez radnego byłoby przedłużenie obowiązującego promocyjnego okresu, w którym identyfikatory można wykupić za 10 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz