Aglomeracja

Radio Afera zaprasza!

Mikrofon  Foto: Ben Koorengevel

Studenckie Radio Politechniki Poznańskiej Afera zaprasza wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w radiu. To właśnie tutaj swoją przygodę z radiem zaczynało wielu prezenterów i dziennikarzy, którzy teraz pracują w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Spotkanie dla kandydatów odbędzie się już w sobotę.

Poszukujemy prezenterek i prezenterów magazynu Hurtownia – informują radiowcy z Afery – jeśli jesteście dyspozycyjni po południu, jeśli świat jest dla was zbiorem ciekawych historii, które potraficie zwięźle opowiadać, dostrzec absurdalną stronę rzeczywistości, macie poczucie humoru, nie paraliżuje was strach przed mówieniem, a wasza dykcja jest poprawna, to zapraszamy do współtworzenia naszej ekipy.

Radio Afera poszukuje także dziennikarzy muzycznych, osób tworzących i prezentujących serwisy informacyjne, a także reporterów. Swoje miejsce w radiu Afera znajdą także realizatorzy studia emisyjnego, czyli osoby ze smykałką techniczną, czujące muzykę, odpowiedzialne za wszystko, co słychać na antenie Afery. Potrzebni będą również realizatorzy do studia nagraniowego. Ci ostatni będą się zajmować tworzeniem reklam, zajawek, jingli radiowych, nagrywaniem lektorów, tworzeniem krótkich kompozycji dźwiękowych, będących podkładem pod reklamy radiowej, nagrywaniem audycji i serwisów kulturalnych emitowanych na antenie Radia Afera.

Najlepsi i najbardziej wytrwali realizatorzy studia nagrań mają również możliwość pracy na profesjonalnym sprzęcie przy nagraniach zespołów muzycznych realizując epki, dema czy wręcz całej płyty danego zespołu – podkreślają radiowcy – poszukujemy ludzi dysponujących dużą ilością czasu, posiadających łatwość nauki, przyswajania wiedzy i umiejętności z zakresu produkcji radiowej, realizacji dźwięku oraz pracy z programami do obróbki, edycji, miksowania dźwięku typu Protools, Sound Forge.

Praca w Radiu Afera to wolontariat. Nie zarobicie tutaj bejmów, ale macie szansę dobrze nauczyć się wcale nie łatwego warsztatu radiowego. Być może zdobytą tutaj wiedze wykorzystacie kiedyś kierując jakimś publicznym radiem, gdy zmienią się czasy i zacznie się doceniać wiedzę i umiejętności, a nie znajomości czy partyjne koneksje.

Ludzi, którzy zaczynali w poznańskiej Aferze znajdziecie niemal we wszystkich mediach. Pracują lub pracowali miedzy innymi w Gazecie Wyborczej, Głosie Wielkopolskim, Radiu Merkury, Radiu Złote Przeboje, RMF FM, TVN24, TVN, czy Radiu Zet. Często zajmują kierownicze stanowiska. Marcin Wesołek jest na przykład redaktorem naczelnym poznańskiej Gazety Wyborczej, Daniel Adamski jest szefem informacji w Radiu Zet, a Joanna Sołtysiak w tej samej stacji była dyrektor muzyczną.

Jeśli myślicie o przeżyciu wspaniałej, radiowej przygodzie, macie jeszcze trochę czasu na podjęcie tej decyzji. Nabór do Radia Afera (ul. Świętego Rocha 11A DS5) odbędzie się w sobotę 14 października o godzinie 10:00. 

Użyte w artykule zdjęcia: Alexey Ruban, Ben Koorengevel

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz