Sport

Puchar Polski w piłce wodnej

Puchar Polski 2013 w piłce wodnej  Foto:

Puchar Polski 2013 w piłce wodnejNajlepsi zawodnicy piłki wodnej walczyć będzie o zwycięstwo podczas Pucharu Polski Seniorów w tej dyscyplinie. W odbywających się po raz pierwszy zawodach tej rangi na Termach Maltańskich brać będzie udział 6 najlepszych drużyn seniorskich w naszym kraju. Rozgrywki odbywać się będą w najbliższy weekend.

Pierwszy mecz rundy eliminacyjnej zostanie rozegrany w sobotę o 10:45. Podczas dwóch dni zawodów, w sobotę i niedzielę, najlepsze drużyny seniorów z całego kraju rozegrają na basenach sportowych łącznie 9 meczów.

Mecz finałowy dwóch najlepszych drużyn zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 18:00.

Organizatorem Pucharu Polski Seniorów 2013 jest KS Waterpolo Poznań. Poznań został po raz pierwszy w swojej sportowej historii gospodarzem Pucharu Polski w piłce wodnej.  Poza zespołem gospodarzy, do stolicy Wielkopolski przyjadą zawodnicy takich klubów, jak Arkonia Szczecin (Mistrz Polski 2012), ŁSTW UŁ Łódź (aktualny Mistrz Polski), WTS Bytom, UKPW Legia Warszawa oraz GKPW 59 Gorzów.

Mecze rundy eliminacyjnej zostaną rozegrane w sobotę oraz w niedzielę rano w dwóch grupach: A i B. Losowanie drużyn odbędzie się przed pierwszym meczem Pucharu, który rozpocznie się 5 października o godzinie 10:45.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz