Aglomeracja

Ptasi Azyl i dla małych ssaków z nowa umową na działanie!

Ptasi Azyl - Centrum Weterynaryjne Uniwersytet Przyrodniczy  Foto: materiały prasowe UP

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedłużyło umowę z Miastem Poznań na prowadzenie Azylu dla rannych lub chorych ptaków oraz dla drobnych wolno żyjących ssaków.

Ptasi Azyl w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej funkcjonuje od 2017 roku, kiedy to przeniesiony został z Nowego ZOO. Stworzony został jako ośrodek leczenia i rehabilitacji rannych i chorych ptaków oraz drobnych wolno żyjących ssaków z gatunków takich jak: wiewiórka pospolita, jeż wschodni i zachodni oraz zając szarak i bielak. W 2020 roku w Ptasim Azylu udzielono pomocy aż 2050 ptakom oraz 140 ssakom. Ptasi pacjenci reprezentowali 84 różne gatunki, ssaki – 4 gatunki.

„Azyl to miejsce, które jest w naszym mieście niezwykle potrzebne. Wiele ptaków i zwierząt trafia do nas, gdzie dzięki fachowej, doświadczonej kadrze uzyskują natychmiastową pomoc” – mówi Maciej Gogulski z Uniwersytetu Przyrodniczego. „Z drugiej strony nasi studenci kierunku weterynaria mają okazję do tego, aby uczyć się, jak leczyć ptaki i inne zwierzęta” – dodaje Dyrektor UCMW UPP.

Osłabione, ranne ptaki i drobne ssaki wymagające fachowej pomocy i ratunku należy przywozić do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu UPP przy ul. Szydłowskiej 43 w Poznaniu w dni powszednie w godzinach 8.00 – 21.00, a niedziele i święta w godzinach 10.00 – 18.00. Informacje są także udzielane telefonicznie pod numerem 61 84 666 84. Widząc ranne zwierzę można również poinformować straż miejską. Ekopatrol SM dysponuje wykwalifikowanymi funkcjonariuszami i autem, przystosowanym do przewozu zwierząt.

Interwencje Eko Patrolu Straży Miejskiej Foto: Straż Miejska
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe UP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz