POZnań

Przyjazne podwórko – dziś złóż wniosek!

ogrodnik  Foto: sxc

ogrodnik Foto: sxcDziś jeszcze można składać wnioski o dofinansowanie w programie “Przyjazne Podwórko” którego celem jest m.in. poprawienie estetyki otoczenia budynków mieszkalnych w śródmieściu Poznania. Miasto zarezerwowało środki dla  małej infrastruktury, miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci.

Program adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się na obszarze jednostek pomocniczych: Osiedle Stare Miasto, Osiedle Jeżyce, Osiedle Św. Łazarz, Osiedle Wilda oraz Osiedle Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria.

Współfinansowanie nakładów na realizację projektu “Przyjazne Podwórko” może zostać przyznane w łącznej kwocie brutto nie wyższej niż 20.000 zł dla jednej wspólnoty mieszkaniowej – informuje Urząd Miasta – kwota ta może zostać pomnożona przez liczbę wspólnot mieszkaniowych, które zorganizowały się na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

Wspólnoty mieszkaniowe mogą się też organizować dla realizacji wspólnego projektu, jakim jest zagospodarowanie terenu komunalnego przyległego do więcej niż jednej nieruchomości wspólnej, wówczas muszą jednak określić sposób swojej reprezentacji.

Wnioski o współfinansowanie można składać w siedzibie Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ul. Matejki 57 w Poznaniu, w terminie do dnia 31 lipca.

Przyjazne podwórko Foto: poznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz