Aglomeracja

Przerwa serwisowa Peki

Czytnik systemu PEKA, w tle Dyrektor ZTM Bogusław Bajoński  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W piątek, 8 stycznia od godziny 20.00 nastąpi przerwa w działaniu części sprzedażowej systemu PEKA. Przez kilka godzin nie będziemy mogli m.in. doładować sieciówek, natomiast czytniki w tramwajach i autobusach funkcjonować będą bez problemów.

W piątek wieczorem nieczynna będzie strona internetowa www.peka.poznan.pl, niemożliwy zatem będzie zakup i przedłużenie biletu okresowego, doładowanie konta tPortmonetki, czy przesłanie reklamacji przez Internet. Nie będzie można również kupić biletów na kartę PEKA w Punktach Sprzedaży Biletów zarządzanych przez ZTM oraz gminy Swarzędz i Kleszczewo.

Przerwa serwisowa nie ma wpływu na działanie czytników karty PEKA w pojazdach, które funkcjonują niezależnie. Mogą jednak pojawić się kłopoty z transferem biletów kupionych przez Internet w późnych godzinach popołudniowych.

ZTM informuje, że bez zakłóceń działać będą biletomaty nowego typu, w których można kupić bilety jednorazowe, doładować tPortmonetkę, kupić lub przedłużyć bilety okresowe (płacąc kartą lub gotówką).

Zakończenie prac planowane jest na godzinę 4.00 w sobotę, 9 stycznia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz