Sport

Przebojowe poznańskie piłkarki

Poznańska Liga Orliczek  Foto: UMP

Ponad sto młodych piłkarek rozpoczęło w środę na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 rywalizację w nowym sezonie Poznańskiej Ligi Orliczek. Liderem tabeli po pierwszej serii spotkań jest Uniwersytet Futbolu Poznań.

Poznańska Liga Orliczek to jedyny tego typu projekt w Polsce, który został zainaugurowany w minionym roku dzięki zaangażowaniu m.in. trenera żeńskiej reprezentacji Polski w futsalu Wojciecha Weissa oraz trener młodzieżowej reprezentacji Polski Niny Patalon.

Poznańska Liga Orliczek 2015

W pierwszej edycji PLO wystąpiło blisko 150 dziewczynek, a mistrzowski tytuł zdobyła Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Najlepsze zawodniczki poprzedniej edycji występują teraz w reprezentacji Polski U-15 i są już piłkarkami mistrza kraju KKPK Medyk POLOmarket Konin.

Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania podjął decyzję o rozwijaniu tego projektu i w środę na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 zainaugurowano drugą edycję Poznańskiej Ligi Orliczek. Tym razem zespoły będą rywalizować podobnie jak piłkarze Ekstraklasy, a zespół z największym dorobkiem punktowym zostanie mistrzem.

W nowym sezonie o mistrzowski tytuł walczą zespoły: Szkoła Podstawowa Nr 45 w Poznaniu, Uniwersytet Futbolu Poznań, UKS PS Gniezno, Szkoła Podstawowa Nr 66 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa Nr 45 w Poznaniu II, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa Nr 51 w Poznaniu, UKS Pobiedziska, Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Jednak organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia na adres e-mail poznanska-liga-orliczek@wp.pl.

Poznańska Liga Orliczek - 2015

Ponadto zapraszają na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej dziewcząt, które odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Przybyszewskiego.

Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę i pokazujemy, że Orliki są również dla dziewczynek, z których znaczna część prezentuje bardzo wysoki poziom. Na koniec rozgrywek wszystkie uczestniczki otrzymają nagrody, puchary, a najlepsze zespoły dodatkowe pakiety nagród – mówi koordynator Poznańskiej Ligi Orliczek, Wojciech Weiss.

Klasyfikacja strzelczyń:
1. Dobrosława Skorupska (Uniwersytet Futbolu Poznań) – 12 bramek
2. Klaudia Wojtkowiak (Uniwersytet Futbolu Poznań) – 8
3. Nadia Krezyman (Uniwersytet Futbolu Poznań) – 5
4. Nicola Pawłowska (UKS PS Gniezno) – 5
5. Julia Wentland (Uniwersytet Futbolu Poznań) – 4
6. Zofia Rosińska (Szkoła Podstawowa Nr 45), Klaudia Bobecka (Szkoła Podstawowa Nr 45), Marta Hofland (Szkoła Podstawowa Nr 66) – 2

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz