Aglomeracja

Problemy na granicy za unikanie sądowych kar

Straż Graniczna - Ławica  Foto: videofoto24.pl / materiały Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ławicy zatrzymali troje Polaków poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.

W niedzielę na poznańskie lotnisko z Dublina przyleciał 42-letni Polak. Podczas sprawdzania jego danych personalnych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 42-latek poszukiwany jest przez Żandarmerię Wojskową. Po sporządzeniu dokumentacji służbowej mężczyznę przekazano służbom wojskowym.

Na lotnisku zatrzymano także 47-letnią Polkę. Kobieta naszego miasta przyleciała z Wielkiej Brytanii. Kobieta poszukiwana była na podstawie zarządzenie Sądu Rejonowego w Poznaniu w celu odbycia 12 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłacona kare grzywny. Po dokonaniu wpłaty, kobieta za zgodą sądu została zwolniona.

Zatrzymany został także 31-latek, który przyleciał z Leeds w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna w Polsce, jak się okazało, poszukiwany był na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Chodzieży w celu odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Po sprawdzeniu aktualności poszukiwań Polak przekazany został do najbliższego aresztu śledczego.

Lotnisko Ławica - samolot Wizzair wypychany ze stanowiska Foto: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter
Użyte w artykule zdjęcia: videofoto24.pl / materiały Straży Granicznej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz