POZnań

Prezydent Jaśkowiak poznaje Urząd Miasta

Pierwszy dzień w Urzędzie Prezydenta Jacka Jaśkowiaka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Prezydent elekt przyjechał do Urzędu Miasta o godzinie 7:50. Udał się do gabinetu na pierwszym piętrze, gdzie jeszcze na drzwiach wisi tabliczka z nazwiskiem Ryszarda Grobelnego. Ustępujący prezydent dotarł na plac Kolegiacki o godzinie 8:08.

Dzisiaj przyjechałem taksówką – mówi Prezydent Jaśkowiak, ale chciałbym przyjeżdżać do pracy tak jak lubię. Gabinet już jest przygotowany, zostanie przekazany zaraz po zaprzysiężeniu, czyli po godzinie 14:00 – dodaje Grobelny.

To nie jest obowiązkowe, wprowadzenie nowego Prezydenta do Urzędu? – dopytują się dziennikarze. Nie mam w tym doświadczenia – śmieje się Grobelny, ale uważam, że tak powinno się postąpić.

Obaj panowie udali się do Sali Białej Urzędu Miasta, gdzie Prezydent Grobelny przedstawił Prezydentowi elektowi kierownictwo UMP i miejskich jednostek organizacyjnych.

O godzinie 14:00 odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta Poznania ze ślubowaniem nowego prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Godzinę później, około 15:00 zostały ogłoszone nazwiska nowych zastępców Prezydenta Poznania. Zostali nimi Mariusz Wiśniewski, Jakub Jędrzejewski oraz Maciej Wudarski. Wkrótce mamy poznać kolejną osobę na stanowisku wiceprezydenta. Wiadomo, że będzie to kobieta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz