K U L T U R A

Premiera w Studiu Teatralnym CK Zamek

"Życie. Main Station" spektakl Studio Teatralne CK Zamek - 13.0  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

„Życie. Main Station” to tytuł spektaklu zaprezentowanego w piątek, 13 maja przez aktorów Studia Teatralnego Centrum Kultury Zamek. W spektaklu w reżyserii Barbary Prądzyńskiej wykorzystano fragmenty wierszy Pauliny Krzysik.

„Życie. Main Station” to spektakl, który powstał dzięki pracy całego zespołu Studia Teatralnego. Opowiada historie osoby, która niespodziewanie staje się pasażerem pociągu. W poszukiwaniu dogodnego, odosobnionego miejsca, błąka się między przedziałami. W końcu znajduje miejsce, a tam niespodziewanie dopadają go natrętne myśli i śnią mu się koszmary.

“O czym śni Pasażer?
Kogo spotyka w Pociągu?
Kim jest Konduktor?
Na jakiej stacji wysiądzie Pasażer?”

Pełny ekspresji, śmiechu i refleksji spektakl znakomicie zagrali aktorzy Studia Teatralnego. Pełna sala widzów w podziękowaniu biła brawa na stojąco.

Barbara Prądzyńska – reżyserka spektaklu to absolwentka Filologii Polskiej i Teatrologii UAM. To także aktorka, performerka, twórczyni i pedagożka teatralna oraz animatorka kultury. Wieloletnia aktorka poznańskiego Teatru Biuro Podróży. Od lat zaangażowana w pracę artystyczną w kontekście społecznym m. in. z mniejszościami etnicznymi, uchodźcami, migrantami romskimi, z więźniami i więźniarkami, dziećmi z rodzin zastępczych, dziećmi w szpitalach, dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością, seniorami, w związku z przemocą wobec kobiet.

Życie. Main Station

W spektaklu wystąpili: Krzysztof Andrzejewski, Magdalena Banachowicz, Jacek Boryszewski, Mirosław Janeczko, Maja Karmińska, Weronika Kątna, Paulina Krzysik, Marek Mikołaj Mikołajczak, Izabela Nitka, Kinga Rybarczyk.
Scenariusz: zespołowy
Reżyseria: Barbara Prądzyńska
Scenografia: Magdalena Banachowicz, Przemysław Bembnista, Norbert Ogoniak, Kinga Rybarczyk
Muzyka: Hubert Wińczyk
Projekcje: Iza Kolka

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz