Pracowity weekend Tarnovii Volleyball

Tarnovia Volleyball - UKS SMS Joker Piła  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę w Tarnowie Podgórnym, zespół lidera grupy drugiej III ligi mężczyzn podejmował zespół LOMS Joker Piła Powiat Pilski. Pilanie przed tą kolejką spotkań zajmowali 3 miejsce w tabeli.

W mecz lepiej weszli gracze aktualnego mistrza Wielkopolski wypracowując sobie już na początku seta kilku punktową przewagę, którą sukcesywnie powiększali. W efekcie 25:14 dla gospodarzy.

Druga partia to zgoła odmienna sytuacja. Rozluźnienie gospodarzy wykorzystali młodzi siatkarze z Piły. W drugiej fazie gospodarze próbowali gonić, lecz brakło im dystansu. Set zakończył się wynikiem 19:25.

Trzecia partia miała dwie fazy. W początkowej lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy kilkukrotnie wychodzili na 3-4 punktową przewagę. Gospodarze jednak dobrze reagowali na wydarzenia boiskowe i straty odrabiali. W drugiej połowie seta to oni odskoczyli podopiecznym trenera Pilcha i ostatecznie zwyciężyli 25:22.

Seta nr 4 lepiej rozpoczęli Tarnowianie prowadząc chociażby 7:3 i 11:7. Jednak w drugiej części w ich grę znów wkradło się rozluźnienie co doprowadziło do wyrównanej końcówki. W niej na szczęście więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Kolana, który wygrali 26:24

Gospodarze składają podziękowania firmie Schattdecor, która było sponsorem meczu

Tarnovia Volleyball 3:1 LOMS Joker Piła Powiat Pilski (25:14, 19:25, 25:22, 26:24)

W niedziele siatkarze z Tarnowa Podgórnego udali się do Wielenia na zaległy mecz 7. kolejki spotkań.

Mecz zakończył się zwycięstwem Tarnovii 3:1

KS Volley Wieleń 1:3 Tarnovia Volleyball (16:25, 24:26, 27:25, 17:25)