PP: Lech Poznań – Błękitni Stargard Szczeciński 5:1 (3:1 2:1)

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice na świecie) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDzisiaj o godzinie 20:45 rozpocznie się rewanżowy mecz 1/2 Finału Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Błękitni Stargard Szczeciński. Aż 40 autobusów z kibicami drugoligowca przyjedzie do Poznania na ten mecz!

Tydzień temu piłkarze Lecha Poznań w kompromitujący sposób przegrali 1:3 z Błękitnymi w Stargardzie Szczecińskim. Aby awansować do finału Pucharu Polski, poznaniacy muszą dzisiaj wygrać co najmniej 2:0. Dogrywka zostanie rozegrana w przypadku gy padnie wynik 3:1, a każda inna dwubramkowa wygrana gości da im awans do finału.

“Na boisku musimy wykazać się ogromną ambicją i zaangażowaniem. Pod tym względem musimy być nawet wyżej niż nasi rywale. To, że jesteśmy od nich wyżej piłkarsko, nie ulega wątpliwości, ale musimy to potwierdzić na boisku” – mówi na stronach klubowych obrońca poznaniaków, Tomasz Kędziora.

5 - 1

KKS Błękitni Stargard

• 23:18 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 23:17 Po bardzo nierównym meczu w wykonaniu Lecha jest wynik, który może cieszyć. 5:1 daje poznaniakom awans do finału Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 2 maja w Warszawie na Stadionie Narodowym.
  • 120' Koniec spotkania! Lech wygrywa 5:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński!
  • 120' Ostatni rzut rożny w tym spotkaniu dla Lecha.
  • 118' Ładne rozegranie w polu karnym, Kownacki zagrywał w przed pole karne do jednak Ufnal zdołał przeciąć to podanie.
  • 112' Tylko z kotła słychać śpiewy zagrzewające poznaniaków do gry. Reszta trybun milczy - czyżby się zmęczyli? Kibiców gości także słychać co jakiś czas.
  • 109' Douglas biegnie do rogu boiska - czyli mamy rzut rożny dla Lecha.
  • 105' Jevtić pięknie posłał piłkę w poprzek pola karnego do Kownasia, który posłał piłkę do siatki! Wynik 5:1
  • 105' Ostatnie 15 minut przed nami? To się jeszcze okaże - rozpoczynamy!
  • 105' Koniec pierwszej części dogrywki. Wynik 4:1.
  • 103' Hamalainen w polu karnym poczekał na Ubiparipa, do którego zagrał piłkę. Niestety Vojo nie wykonał kroku naprzód i nie zrobił nic.
  • 100' Mimo pięknego gola, dającego awans, mina trenera Macieja Skorży jest wręcz grobowa i nie ma co się dziwić!.
  • 100' Douglas z rzutu rożnego posłał piłkę na krótki słupek do Hamalainena. Fin głową wpakował piłkę do bramki zaskoczonego Ufnala! Wynik 4:1!
  • 99' No nie mogą się skupić poznaniacy. Nie mogą się przemóc teraz by celnie strzelać. Kownacki właśnie strzelał ponad bramką. Rozumiemy zmęczenie ale ten mecz można było rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry.
  • 97' Kolejny rożny dla Lecha.
  • 95' Rzut rożny dla Lecha po próbie wrzutki w pole Kędziory.
  • 95' Błękitni: Inczewski za Fadeckiego
  • 94' Jeden z gości ma problem z mięśniem prawej nogi mamy przerwę w grze.
  • 93' Takie eksperymenty mogą się zemścić. Dzisiaj to jest raczej gra na wyniszczenie i błędy przeciwnika.
  • 90' Rzut rożny dla Lecha.
  • 90' Rozpoczynamy dogrywkę.
  • 90+4 Koniec regulaminowego czasu gry. I mamy dogrywkę.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Kownacki zagrywał w pole karne do Ubiparipa - niestety za mocno.
  • 88' Kontra Lecha prowadzona przez Kownackiego... zakończyła się na aucie na wysokości 16 metra.
  • 87' Ten wynik nie daje awansu żadnej drużynie. Jeszcze tylko albo aż 3 minuty do końca gry. Pytanie otwarte pozostaje - ile doliczy sędzia Gil?
  • 84' Problemy w polu karnym Lecha - goście prawie bez problemu rozgrywali piłkę między sobą, by ostatecznie Poczobut strzelił obok bramki.
  • 83' Jević ukarany żółtą kartką za faul.
  • 81' Flis płasko z dystansu strzelał! Piłka odbiła się od jednego z obrońców Lecha.
  • 79' Obrońca gości z linii 16-tego metra cofnął piłkę do bramkarza, którzy ledwo zdążył przed Ubiparipem!
  • 78' Ubiparip na spalonym jednak i tak by nie zdołał stworzyć zagrożenia dla bramki Ufnala.
  • 75' Rzut rożny dla gości.
  • 74' Kownacki głową wpakował na poprzeczkę, by później ją dobić! Wynik 3:1.
  • 74' Lech: Ubiparip za Linettego
  • 73' Tomasz Pustelnik minimalnie ale urwał się obronie i zdołał strzelić. Fakt, że strzał niecelny był ale sam fakt, że się urwał już powodować powinien zaniepokojenie.
  • 71' Głupi faul Wawszczyka przy polu karnym i jest rzut wolny dla Lecha. W pierwszej połowie z tego miejsca goście stracili bramkę.
  • 66' Błękitni: Wiśniewski za Wojtasika
  • 62' Główka z 16 metrów? To niestety nie może zaskoczyć bramkarza.
  • 60' Darek Formella ukarany kartką za faul na Poczobucie.
  • 60' Pewna interwencja Ufnala i przerwane wysokie podanie do Formelli w pole karne.
  • 57' Z rzutu rożnego piłka trafiła do Jevtića, który ładnym zwodem przerzucił obrońcę i podał przed siebie - strzał skończył się wyjściem piłki na rzut rożny.
  • 56' Pierwsze udane zagranie Jevtića po przerwie i poznaniacy atakują. Piłka trafia do Linettego,który naciskany przez obrońców posyła piłkę wysoko ponad bramką.
  • 55' Lech: Jevtić za Pawłowskiego
  • 54' Teraz na murawie jest równa ilość zawodników po obu stronach. NIestey wygląda na to, że Pawłowski może nie wrócić na boisko - na czole ma ogromy opatrunek, spod którego leci mu krew.
  • 52' Trzy razy główka w polu karnym i niestety brak bramki! Pawłowski leży w polu karnym po zderzeniu się z jednym z zawodników gości - jest właśnie opatrywany.
  • 50' Faulowany Darek Formella. Rzut wolny z 24 metrów wykona Douglas - strzeli czy tylko wrzuci? Strzelił wprost w Ufnala.
  • 49' Trener gości, Krzysztof Kapuściński, ponownie upomniany przez sędziego. Czyżby miało się skończyć odesłaniem na trybuny?
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę - stan pojedynku 2:1 dla Lecha. Niestety ten wynik daje awans gościom.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 45' Kownacki poza polem gry - ucierpiał w starciu główkowym w polu karnym gości.
  • 44' Ledwo wrócił na boisko już zamieszał! Linetty powrócił na boisko i przepięknie wrzucił piłkę w pole karne otwierając czystą pozycję do posłania piłki do siatki Darkowi Formelli! Wynik 2:1
  • 42' Linetty faulowany. Leży teraz na murawie i zdaje się, że ma problem z lewą nogą.
  • 40' Skuteczność i dokładność zagrań Lecha ma dzisiaj najgorszy chyba wymiar. Przed chwilą Pawłowski zamiast przyłożyć tylko nogę i skierować piłkę dalej postanowił ją przyjąć. Wykorzystali to goście spowalniając rozegranie przed polem karnym - koniec końców Formella zdołał oddać celny strzał na bramkę, jednak nie był on trudny do obrony dla Ufnala.
  • 36' Kolejna groźna wrzutka w pole karne Gostomskiego - na szczęście tym razem bez większego zagrożenia dla poznańskiej bramki.
  • 35' Gol cieszy jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni... czy poznaniacy będą potrafili odbić się od dna?
  • 34' Douglas z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne do Arajuuriego! Fin posłał piłkę do siatki nie dając szansy Ufnalowi. Wynik 1:1
  • 31' Błękitni: Baranowski za Gajdę
  • 31' Kolejna zmarnowana okazja Lecha! Tak nie można grać!
  • 29' Gorąco na boisku! Łukasz Kosakiewicz dostał kartę za faul na Trałce - w efekcie gości grają od teraz w dziesiątkę, bo to już druga żółta kartka dla tego zawodnika w tym meczu.
  • 28' Trzeba przyznać, że to goście z ogromną determinacją, które brakuje dzisiaj Lechowi.
  • 27' Lech: Formella za Keitę
  • 26' Ufnal przecina ładną wrzutkę Douglasa w pole karne.
  • 24' W polu karnym Lecha czterech poznaniaków i jeden zawodnik gości... po wrzutce piłki w pole karne gości oddają strzał głową. Nie był to groźny strzał ale tak nie może grać pretendent do Mistrza Polski!
  • 21' Hamalainen w polu karnym trafia prosto w Ufnala. Fakt był to strzał pod bardzo ostrym kontem, jednak niezadowolenie na trybunach rośnie.
  • 19' Stało się! Fatalny błąd w obronie Arauuriego spowodował otwarcie okazji do podania w polu karnym. Wojtasik z jedenastu metrów posłał piłkę prosto do siatki! Wynik 1:0
  • 17' Kosakiewicz ukarany kartką.
  • 17' Keita ukarany kartką.
  • 14' Kownacki oszukany przez obrońcę gości, który praktycznie zza pleców napastnika wybił mu piłkę, przerywając atak.
  • 12' Ładne rozpoczęcie akcji w środku pola przez Hamalainena, który później oddał piłkę na prawą stronę boiska do Pawłowskiego. Poznański pomocnik za mocno wrzucił piłkę w pole karne i musiał interweniować Douglas. Niestety z tej ofensywy nic nie wyszło.
  • 10' Arajuuri upomniany przez sędziego po dosyć ostrym zatrzymaniu zawodnika drużyny przeciwnej.
  • 8' Kownacki żongluje piłką w polu karnym i niestety - spalony. Jednak na stadionie wrzawa, bo piłka wylądowała w siatce.
  • 7' Spalony ratuje Lecha z opresji!
  • 6 DawiKownacki ukarany za faul na Marku Ufnalu, bramkarzu gości.
  • 5' Wrzucona piłka z rożnego prosto do Kamińskiego, który nie dał rady wpakować jej do bramki. Jednak znowu jest rożny dla Lecha.
  • 4' Hamalainen próbował lobować Ufnala ale ten ledwo ledwo dosięgnął piłki i wybił ją na rożny.
  • 2' To powinien być gol! Pawłowski nie trafia do bramki!
  • 0' Sędzia Paweł Gil rozpoczyna spotkanie.
  • 20:45 Witamy na relacji z rewanżowego meczu Pucharu Polski.

Gostomski, Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas, Pawłowski, Linetty, Trałka (kpt.), Keita, Hamalainen, Kownacki
rezerwa: Kotorowski, Kadar, Ubiparip, Jevtić, Serafin, Henriquez, Formella
trener: Maciej Skorża