Sport

Poznańskie kwalifikacje do Olimpiady w Rio

Tegoroczny konkurs Grand Prix podczas CSI4* w Poznaniu będący kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro zapewne przyciągnie do Poznania najlepszych jeźdźców i wyjątkowe konie. VI Memoriał Macieja Frankiewicza odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2015, ponownie w randze czterech gwiazdek. Pula nagród w konkursie głównym wynosi 80 000 euro.

Jan Kowalczyk Foto: Mateusz SykutJak informują organizatorzy do Komitetu Honorowego Memoriału dołączyli: Jan Kowalczyk, Janusz Bobik, Wiesław Hartman, Marian Kozicki i Bohdan Sas. To doskonale znani w świecie jeźdźcy, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku skąd przywieźli dwa medale: złoty indywidualne (Jan Kowalczyk) i srebrny drużynowo.

Wysokie premie finansowe i ugruntowana już pozycja imprezy na pewno przyciągnie na start wielu zawodników ze światowej czołówki oraz wszystkich najlepszych polskich skoczków.

Rywalizacja w CSI Poznań odbywa się na dużej trawiastej arenie Hipodromu Wola. Miejsce to znane jest z cieszących się dobrą opinią w Europie zawodów CSIO rozgrywanych w latach 1996 – 2008. Hipodrom Wola w Poznaniu ze swoją zabytkową trybuną jest jednym z ładniejszych tego typu obiektów w Europie i jednym z niewielu położonym w środku dużego miasta.

IV Memoriał Macieja Frankiewicza CSI**** - Poznań 08.06.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz