Aglomeracja

Poznańska Masa Krytyczna

Rowerowa masa krytyczna  Foto:

Rowerowa masa krytycznaJak w każdy ostatni piątek miesiąca, również tym razem, ze Starego Rynku wyruszy Poznańska Masa Krytyczna. Ten przejazd będzie dedykowany 19-letniemu rowerzyście, który zmarł w wyniku obrażeń po wypadku na skrzyżowaniu Berdychowa z Jana Pawła II.

Masa krytyczna przejedzie przez skrzyżowanie Berdychowo/abp Baraniaka. Na ulicy Berdychowo przed skrzyżowaniem z Jana Pawła II zatrzymamy się na chwilę, aby dzwonkami i trąbkami pożegnać zmarłego w wypadku Andrzeja – mówi Kamila Sapikowska ze stowarzyszenia Poznańska Masa Krytyczna.

Masa w tym miesiącu będzie też dotyczyć drzew w naszym mieście. Najwyższa Izba Kontroli uważa, że drzew w miastach ubywa, głównie w wyniku inwestycji mieszkaniowych i drogowych, z którymi zieleń po prostu przegrywa. Nie wiadomo, ile jest drzew w miastach, nikła jest również świadomość pozytywnego wpływu drzew na klimat i nasze samopoczucie.

To my, rowerzyści, obok pieszych najbardziej doceniamy zieleń, szczególnie tę przy drogach. Czy nie lepiej jechać w alei drzew zamiast na asfaltowej patelni? W czasie obecnych upałów odpowiedź jest oczywista. Trasa powiedzie nas pięknymi zadrzewionymi ulicami: pojedziemy na Winogrady, Grunwald, Górczyn i Wildę. To będzie także propozycja tras codziennych podróży na rowerze.

Rowerzyści przejadą około 37 km.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz