POZnań

Ułani dawali popis swoich umiejętności

31. Dni Ułana - władanie lancą (23.04.2016) Hipodrom Wola  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

To już 31. Dni Ułana, które odbywały się w naszym mieście. W ramach obchodów, na Hipodromie Wola odbyły się zawody jeździeckie we władaniu lancą.

Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich obchodzone jest na pamiątkę pierwszej dekoracji Sztandaru Pułku Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego “Virtuti Militari”, której 22 kwietnia 1921 roku dokonał marszałek Józef Piłsudski. Sztandar otrzymał odznaczenie za męstwo okazane w wojnie polsko-bolszewickiej.

To jedyna we współczesnym Wojsku Polskim jednostka, która pielęgnuje i kontynuuje tradycje różnych formacji Wojsk Wielkopolskich – zapowiadają organizatorzy – szczęśliwie, to właśnie w szeregach tej cyfrowej brygady, służą kawalerzyści, których w codziennej służbie uskrzydlają proporce Ułanów Poznańskich, Strzelców Konnych Wielkopolskich, Artylerii Konnej Wielkopolskiej i Ułanów Wielkopolskich.

Tradycyjnymi elementami poznańskiego święta ułanów są zawody konne z konkursem głównym “Militari” na terenie CWJ Hipodrom Wola. W sobotni dzień w samo południe rozpoczęły się zawody we władaniu lancą. Zawodnicy mieli za zadanie odpowiednio poprowadzić konia w galopie, by równocześnie móc celnie trafiać bronią do celu poprzez strącenie, bądź wbijanie grota lancy w przygotowane wcześniej worki z sianem. Zobaczcie, jak im poszło!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz