Sport

Poznańscy uczniowie trenowali z mistrzem piłki ręcznej

Sypa Camp 2022  Foto: materiały prasowe / macieknowaczyk

Najlepszy kołowy francuskiej ligi piłki ręcznej Kamil Syprzak, przeprowadził z uczniami poznańskich szkół podstawowych trening. Ponad setka uczniów mogła poczuć, jak trenują prawdziwi piłkarze ręczni. Treningowe spotkanie odbyła się w ramach akcji Sypa Camp.

Ponad setka uczniów, dziewczynek i chłopców z kilku poznańskich szkół ćwiczyła na treningu z jednym z najlepszych piłkarzy ręcznych Europy Kamilem Syprzakiem.

Dla młodych adeptów piłki ręcznej, trenerzy z Sypa Campu przygotowali trening obwodowy, który swoimi ćwiczeniami przypominał ten, który na co dzień w klubach przeprowadzają zawodowi zawodnicy. Na każdym ze stanowisk uczniowie pod okiem trenerów i samego Kamila, ćwiczyli inny element gry w piłkę ręczną.

Chcemy przy okazji tych treningów zaszczepić wśród młodzieży iskierkę piłki ręcznej. Wspólne treningi to sporo ruchu, trochę rywalizacji, ale przede wszystkim dużo zabawy, bo to właśnie przez zabawę często można zachęcić dziecko do uprawiania jakieś dyscypliny sportowej – mówi Kamil Syprzak organizator Sypa Campu.

Sypa Camp w Poznaniu zorganizowany został przez Stowarzyszenie Kamil Syprzak for Kids przy współpracy z Miastem Poznań. Dotychczas stowarzyszenie zrealizowało 3 edycje Sypa Campów w 2017, 2018 oraz 2019 roku. Odbywały się one zawsze w rodzinnym mieście Kamila w Płocku.

Planem od samego początku było to, żeby wyjść na obszar Polski. To jest pierwsza edycja, która nie będzie organizowana w Płocku. Cieszę się, że dzieje się to w Poznaniu, bo wiem, że jest to miasto z tradycjami piłki ręcznej – dodaje Syprzak.

Kamil Syprzak od 3 sezonów jest zawodnikiem PSG i 3-krotny zdobywcą mistrzostwa Francji. W tym sezonie wybrany został najlepszym kołowym ligi francuskiej.

W kadrze biało – czerwonych nieprzerwanie gra od 2011 roku. Wywalczył z kadrą brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Katarze w 2015 oraz zajął 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jest drugim Polakiem (po Bogdanie Wencie), który był zawodnikiem FC Barcelona Handball, zdobywając 4 mistrzostwa Hiszpanii.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / macieknowaczyk

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz