Poznańscy kajakarze z medalami Mistrzostw Świata Juniorów

Medaliści Mistrzostw Świata w Kajakarstwie  Foto: Polski Zwiazek Kajakowy / materiały prasowe

2 medale zdobyli wielkopolscy zawodnicy w zakończonych wczoraj w Pitesti w Rumuni Mistrzostwach Świata Juniorów & U23 w sprincie kajakowym.

Srebrny medal przywiezie do Polski osada K4 500m juniorów. Polacy startujący w składzie Przemysław Korsak, Bartosz Grabowski, Filip Weckwert i Wojciech Tracz z Posnanii na metę wpłynęli zaledwie 0,46s za osadą Niemiec. Podium uzupełnili Duńczycy.

Na trzecim miejscu podium stanęli także Norman Zezula, Patryk Kowalski, Sebastian Aleksandrowicz oraz Dawid Dziurla z Warty Poznań. Nasza osada C4 500m juniorów przegrała jedynie z osadami Rosji i Węgier.

Niewiele do medalu zabrakło naszej czwórce K4 500m U23. Polki płynące w składzie: Justyna Iskrzycka/ Klaudia Cyrulewska (Energetyk Poznań)/ Paulina Paszek/ Julia Lis (AZS AWF Poznań) zajęły czwartą pozycję przegrywając z osadami: Węgier, Niemiec i Rosji.

Pozostałe miejsca biało-czerwonych w finałach A: 7 miejsce – K4 500 juniorek – Sandra Ostrowska/ Helena Wiśniewska/ Martyna Klatt (Energetyk Poznań)/ Julia Olszewska, 8 miejsce – C1 1000m U23 – Łukasz Witkowski (Posnania Poznań)

W klasyfikacji medalowej Polacy z dorobkiem 5 medali zajęli 10 pozycję. Najlepsi okazali się reprezentanci Węgier, którzy zdobyli aż 18 krążków: 7 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe.

Użyte w artykule zdjęcia: Polski Zwiazek Kajakowy / materiały prasowe