Sport

Poznaniacy faworytami Mistrzostw Polski w Judo

Międzynarodowy Puchar Polski Warsaw Judo Open  Foto: Akademia Judo Poznań

W sobotę w Poznaniu startują Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Impreza tuż przed jej rozpoczęciem cieszy się ogromnym powodzeniem. Zgłoszonych zostało aż 253 zawodników z całej Polski.

Międzynarodowy Puchar Polski Warsaw Judo Open

Cieszymy się, że ta impreza odbędzie się w Poznaniu. To pokazuje, że jesteśmy coraz mocniejszym punktem na mapie polskiego judo – mówi organizator zawodów i prezes Akademii Judo Radosław Miśkiewicz. Dodatkowym powodem do radości może być dla niego jeszcze fakt, iż zawodnicy z jego klubu są stawiani w roli faworytów.

Zawodami, które dla wielu mogą być przepustką do przyszłej kadry olimpijskiej to swego rodzaju punkt strategiczny przed Igrzyskami w Tokio.

Ostatnio zajęłam drugie miejsce podczas Pucharu Europy w Atenach, dlatego mam wierzę, że to dobry prognostyk – mówi Eliza Wróblewska. Jej klubowa koleżanka Vanessa Machnicka wypowiada się w podobnym tonie. – Oby mój brązowy medal ze stolicy Grecji był dobrą zapowiedzią przed nadchodzącymi zawodami.

Dla Akademii Judo będzie to historyczne wydarzenie. Jeszcze nigdy dotąd klub nie organizował imprezy rangi mistrzowskiej w największym obiekcie sportowym w Poznaniu. Judoków będzie bowiem gościć Arena, która ukaże Polsce najlepszych judoków i judoczki w przedziale wiekowym 18-20 lat. Początek zmagań w sobotę o godzinie 9. O 15:30 jest z kolei planowana oficjalna ceremonia otwarcia.

Planujemy rozpocząć imprezę z prawdziwym przytupem. Zawody uświetni występ chóru Hibike. To młodzi, ogromnie utalentowani ludzie, którzy swoimi występami odwołują się do kultury Japonii. Oprócz tego nie zabraknie poznańskich akcentów z głównym symbolem naszego miasta, czyli koziołkami – zdradza Radosław Miśkiewicz.

Po ceremonii odbędą się walki finałowe turnieju indywidualnego, natomiast w niedzielę o 10 na maty wyjdą drużyny, by walczyć o tytuł najlepszej w Polsce. Zmagania trwać będą do południa.

Juniorki Akademii Judo mistrzyniami Polski (3)

Użyte w artykule zdjęcia: Akademia Judo, Akademia Judo Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz