POZnań

Poznań w świecie Fortnite

Fortnite: Story Hunt: Poznań  Foto: materiały prasowe / PLOT

Przygody, zagadki i tajemnice – to wszystko czeka w Poznaniu. Jednak tym razem chodzi o jego wirtualną kopię. Dzięki grze „Story Hunt: Poznań” miasto i jego atrakcje zostały przeniesione do świata Fortnite.

Fortnite zadebiutował w 2017 roku. Dziś to jedna z najpopularniejszych platform gier on-line. Gracze mają do dyspozycji rozbudowane mapy, na których z sobą rywalizują samodzielnie lub w zespołach. Fortnite umożliwia także tworzenie własnych światów. Z tej możliwości skorzystało poznańskie studio gamingowe Realtime Squad. Tak powstała gra „Story Hunt: Poznań”, w której fikcja i rzeczywistość splatają się, tworząc wciągającą historię. Gracze i graczki wcielają się w detektywa, który zostaje wezwany do rozwiązania zagadki zaginięcia jednego z poznańskich Koziołków. Każdy krok prowadzi do nowych wyzwań, zagadek logicznych i spotkań z postaciami, które prowadzą go przez niezwykłą historię.

Zaletą gry jest odtworzenie w plastycznej, barwnej konwencji wielu realnych lokacji, które można odwiedzić w Poznaniu. Wśród nich są: Stary Rynek, Ostrów Tumski, gmach Uniwersytetu Ekonomicznego, Międzynarodowe Targi Poznańskie i biurowiec Bałtyk. Do tego dochodzą spotkania z postaciami. Są wśród nich te historyczne, jak Mieszko I oraz fikcyjne, jak Stary Marych albo Watcher nazywany Panem Peryskopem. Ten różnorodny bestiariusz uzupełniają postaci baśniowe, choćby Król Kruków, oczywiście koziołki oraz wymyślony na potrzeby gry rogalowy potwór Rogalla.

Patronat nad grą objął Prezydent Miasta Poznania, a projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych”.

Zespół Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej wspierał Realtime Squad, dostarczając informacji o Poznaniu i pomagając wybrać najciekawsze lokacje.

Gry komputerowe to ciągle mało zbadany obszar promocji turystycznej. Choć Poznań wyróżnia się ciekawymi doświadczeniami. W ciągu ostatnich lat pojawił się między innymi w Call of Duty: Black Ops Cold War Zombies. Autorów gry zainspirowało miejsce upadku meteorytów na Morasku. Choć na co dzień to rezerwat przyrody i jedno z lubianych miejsc wycieczek poznanianek i poznaniaków, to dzięki grze stało się miejscem zmagań z żywymi trupami.

Aby dołączyć do „StoryHunt: Poznań” należy pobrać grę Fortnite ze strony www.fortnite.com. Kod gry to: 6595-6730-8240.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PLOT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz