Sport

Poznań Półmaraton – wynik lepszy od rekordu Polski

Poznań Półmaraton  Foto: Przemysław Szyszka / POSiR

Zacięta walka o podium 10 Poznań Półmaratonu toczyła się pomiędzy Polakiem a dwoma Kenijczykami,  ostatecznie jako pierwszy linię mety minął zawodnik z Wejcherowa – Marcin Chabowski osiągając czas 01:03:15. Prawdziwy majstersztyk pokazała poznanianka Karolina Nadolska, która przybiegając na metę z czasem 01:09:53 osiągnęła wynik lepszy od rekordu Polski oraz ustanowiła nowy rekord trasy poznańskiego półmaratonu.

Poznań PółmaratonBiegacze wystartowali w pięknej słonecznej pogodzie z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po raz pierwszy meta poznańskiego półmaratonu znajdowała się w hali, gdzie na zawodników czekało prawdziwe show stworzone z gry świateł i dynamicznej muzyki.

Metę stanowił ogromny ledowy ekran, na którym wyświetlane były hasła powitalne na tle dynamicznych pomarańczowych dymów. Całości dopełnił występ Meza, który nie dość, że zrobił życiówkę (01:18:58) to zaraz po tym jak sam przebiegł półmaraton, wskoczył na scenę, by dodać energii swoją muzyką biegaczom na ostatnich metrach.

Na mecie zameldowało się 10 389 biegaczy. Zdecydowaną większość stanowili poznaniacy, którym na trasie mocno kibicowały rodziny i przyjaciele. Każdy zawodnik otrzymał na mecie medal, a po biegu przeprowadzono losowanie w ramach loterii półmaratońskiej.

10 osób wygrało nagrody pieniężne po 1000 zł, ale zdecydowana większość zgromadzonych przy scenie czekała na losowanie nagrody ufundowanej przez Lecha Poznań – wejściówkę na mecz Kolejorza z Legią Warszawa, której zwycięzca będzie mógł oglądać mecz z ławki rezerwowych. Zawodnik, który przebiegł linię mety jako dwutysięczna siedemnasta osoba otrzymał nagrodę w postaci weekendowego pobytu w hotelu Bellevue w Dreźnie.

Zwycięzcy:

Mężczyźni: I. Marcin Chabowski, Polska [01:03:15], II. Joel Maina Mwangi, Kednia [01:03:49], III Ezra Kering, Kenia, [01:03:51]

Kobiety: I. Karolina Nadolska, Polska [01:09:53], II. Teresa Flavious Kwamboka, Kenia [01:13:30], III Betty Chepleting, Kenia [01:13:42]

Poznań Półmaraton

Użyte w artykule zdjęcia: Przemysław Szyszka / POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz