Sport

Poznań Open w nowym terminie

Jaume Munar (ESP) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 2017 -  Foto: Pawel Rychter
Jaume Munar (ESP) vs Jerzy Janowicz (POL) - Poznań Open 2017 - 18.07.2017 r.

Poznań Open w tym roku odbędzie się miesiąc wcześniej niż rok temu. W porozumieniu z władzami światowego tenisa poznański challenger rozegrany zostanie między 3 a 10 czerwca.

Nowy termin być może sprawi, że do Poznania przyjadą gwiazdy, które odpadną w pierwszym tygodniu Wielkiego Szlema w Paryżu, bowiem Poznań Open będzie się pokrywał z drugim tygodniem turnieju na kortach Rolanda Garrosa.

W porozumieniu ze światową organizacją ATP podjęliśmy starania w celu przeniesienia terminu turnieju na wcześniejszy, tak aby umożliwić obecność na poznańskiej imprezie większej liczbie miłośników białego sportu, którzy dotychczas nie mogli w nim uczestniczyć ze względu na plany wakacyjne – tłumaczy dyrektor turnieju Krzysztof Jordan.

Challenger jest przeznaczony dla zawodników od 50. miejsca miejsca w rankingu ATP. Gwiazdą zeszłorocznego turnieju niewątpliwie był Jerzy Janowicz, którego mecze wypełniły korty na Golęcinie, ale niestety najlepszy wówczas Polak odpadł już w drugiej rundzie.

Dzięki zmianie terminu challenger nie będzie rywalizował także o kibiców, które na początku lipca odbywać się będą w Poznaniu. Oznacza to, że kibice tenisa będą mogli wziąć także udział w odbywających się od 7 do 10 lipca na Woli międzynarodowych zawodach konnych CSI – memoriał Macieja Frankiewicza, czy towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Chile, który odbędzie się na Inea Stadionie.

Użyte w artykule zdjęcia: Pawel Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz