POZnań

Poznań najbardziej przyjazny dla…?

Strefa Kibica Euro2012 - mecz Irlandia - Chorwacja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Poznań przedstawia się jako najbardziej przyjazne Irlandczykom miasto w Europie. Poznaniacy pokochali Irlandczyków za spontaniczność i wyjątkowy optymizm, który pokazali podczas ubiegłorocznego EURO. Znakomita atmosfera, którą stworzyło na ulicach 70 tysięcy fanów piłki nożnej z Irlandii przyczyniła się do organizacji przez miasto wielu wydarzeń promocyjnych.

Rok po Euro chcemy ponownie budować dobre relacje z mieszkańcami Zielonej Wyspy, zapowiada prezydent Ryszard Grobelny.

Kampania promocyjna obecna w radiu oraz na największych internetowych portalach informacyjnych wykorzystuje motyw zieleni jako element łączący poznaniaków i Irlandczyków. Spot radiowy pokazuje w ciekawy sposób niektóre z największych atrakcji miasta.

Strefa Kibica Euro2012 - mecz Irlandia - Chorwacja Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Jedną z nich jest Stary Rynek, gdzie podczas UEFA EURO 2012™ bawiły się tysiące „boys in green”. Poznań zaprasza również do odwiedzenia zielonych terenów nad Jeziorem Maltańskim. Nagranie podkreśla także rozrywkowy charakter miasta, który tak pokochali Irlandczycy wspominając o popularnym kolorze butelek piwa w Poznaniu – zielonym.

Irlandczycy dowiedzą się także, że w stolicy Wielkopolski zielone są tramwaje oraz….ogórki. Głosu w polsko – angielskim nagraniu użyczyła znana polska aktorka Magdalena Różczka.

Posłuchaj: Spot kampanii w irlandzkim radiu

Kampania promocyjna zachęca Irlandczyków do zaplanowania podróży za pomocą strony www.poznan.travel. Witryna podpowie jak najłatwiej dojechać do Poznania oraz pomoże znaleźć zakwaterowanie. Portal pokazuje także najważniejsze atrakcje Poznania oraz miejsca gdzie można smacznie zjeść. Odwiedzając stronę, każdy może zorganizować swój pobyt w mieście. Działania promocyjne mają pokazać jak wiele łączy mieszkańców Irlandii i Poznania.

Kampania promocyjna ruszyła 1 lipca i potrwa miesiąc. W tym roku planowane są również działania promocyjne w Niemczech na terenie Brandenburgii i w Berlinie.

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz