Plac Wolności wypełnił się muzyką, śmiechem i energią, której nie sposób podrobić. Pierwszy dzień festiwalu Cały Poznań Ukulele rozpoczął się wspólnym graniem z Pierwszą Poznańską Niesymfoniczną Orkiestrą Ukulele, a potem już tylko rosła fala pozytywnych dźwięków.
Publiczność porwała m.in. poznańska artystka Ranko Ukulele, a wśród międzynarodowych gości prawdziwe owacje zebrał 30-osobowy Dublin Ukulele Collective, który udowodnił, że ukulele wcale nie musi być ciche i subtelne – potrafi też brzmieć mocno, tłumnie i radośnie. Avei Varu razem z Hinateą przenieśli zgromadzonych widzów z Plac Wolności na chwilę do Polinezji.
To był dzień spotkań, wspólnego śpiewania, pierwszych prób i małych sukcesów na strunach. A to dopiero początek weekendu!
Sobota zapowiada się równie wyjątkowo.
W południe hejnał na ukulele z wieży ratusza symbolicznie ogłosi kontynuację święta. Potem cały dzień koncertów, warsztatów i wspólnego muzykowania – na scenie pojawią się goście z Czech, Portugalii, Szkocji, Anglii i Polski. Wieczorem wyjątkowy koncert Taimane – wirtuozeria, emocje i taniec palców na gryfie.
Jeśli jeszcze nie byliście – przyjdźcie koniecznie. Jeśli już jesteście z nami – zostańcie na dłużej. Cały Poznań gra. I zaprasza.





![Bernardyny montaz helmow kosciola 13.11-16.1984 [cyryl] (7) Foto: Andrzej Szozda / Fundacja Rozwoju Poznania / Cyryl Bernardyny montaz helmow kosciola 13.11-16.1984 [cyryl] (7) Foto: Andrzej Szozda / Fundacja Rozwoju Poznania / Cyryl](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2023/11/5y8h5M-313x168.jpg)


























































































Dodaj komentarz