Sport

Poznaliśmy uczestników Memoriału Arkadiusza Gołasia

Berlin Recycling Volleys  Foto: materiały prasowe / MAXIMILIAN FRANZ

Do triumfatora siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz brązowego medalisty PlusLigi dołączyły dwa zagraniczne zespoły. Tym samym poznaliśmy wszystkich uczestników XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Pamięć o wybitnym reprezentancie Polski uczczą w tym roku zespoły z Niemiec, Ukrainy i oczywiście Polski. Dziś ruszyła także sprzedaż biletów.

W dniach 24-25 września w Zalasewie pod Swarzędzem odbędzie się siedemnasta edycja Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Jak dotąd organizatorzy poinformowali o dwóch polskich uczestnikach tej siatkarskiej imprezy. Wielkopolscy kibice podziwiać będą brązowego medalistę PlusLigi – Aluron CMC Wartę Zawiercie oraz dwukrotnego triumfatora Ligi Mistrzów – Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dziś zaprezentowano dwie zagraniczne drużyny, które potwierdziły swój udział w turnieju.

To czwarty Memoriał Arkadiusza Gołasia, którego będziemy gospodarzami – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Dzięki tej imprezie już po raz czwarty gościmy czołowe zespoły PlusLigi. Cieszę się, że ponownie w hali Szkoły Podstawowej nr 2 będzie można podziwiać ekipy zagraniczne – dodaje.

Barkom Każany Lwów zadebiutuje na Memoriale Gołasia

Trzecią ekipą, którą zobaczyć będzie można w Zalasewie jest Barkom Każany Lwów. Zdobywca Pucharu Ukrainy i wicemistrz tego kraju od najbliższego sezonu występować będzie na parkietach PlusLigi. Swoje mecze domowe rozgrywać będzie w Krakowie. Zanim ekipa ta spróbuje swoich sił w mistrzostwach Polski wystartuje w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Proces dołączania do polskiej ligi był długi i skomplikowany. Cieszę się bardzo, że będziemy mogli grać w lidze mistrzów świata – mówi Dariusz Biernat, wiceprezes Barkom Każany Lwów. – W imieniu naszego klubu dziękuję Pani Ani Sumelce za zaproszenie na Memoriał Gołasia. Cieszymy się, że dzięki występowi na turnieju i grze przeciwko tak uznanym markom sportowym, możemy cały czas tworzyć naszą historię – dodaje.

Berlin Recycling Volleys zamyka skład Memoriału Gołasia

Ostatnim uczestnikiem XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia będzie Berlin Recycling Volleys. To dwunastokrotny Mistrz Niemiec (nieprzerwanie od sezonu 2015/2016), pięciokrotny zdobywca Pucharu i trzykrotny triumfator Superpucharu Niemiec oraz ćwierćfinalista Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu. W swojej bogatej kolekcji ma także Puchar CEV (2016) oraz brązowy medal Ligi Mistrzów (2015). Nasi sąsiedzi gościli już na Memoriale Gołasia w 2017 roku. Niespodziewanie zajęli wtedy dopiero czwarte miejsce.

Na XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia zmierzymy się z drużynami z europejskiego topu – mówi Adam Kowalski, libero Berlin Recycling Volleys. – Miałem już okazję grać w tym znakomicie zorganizowanym turnieju. Bardzo cieszę się, że będę mógł pokazać się w swoim kraju oraz upamiętnić wspaniałego człowieka i siatkarza, jakim był Arek Gołaś – dodaje.

Ruszyła sprzedaż biletów na Memoriał Gołasia

Tradycyjnie wraz z ogłoszeniem wszystkich uczestników imprezy, organizatorzy udostępnili możliwość zakupienia biletów. Są one dostępne w serwisie Ticketos.pl pod linkiem – https://ticketos.pl/event/4650/xvii-agrobex-memorial-arkadiusza-golasia. Można zakupić karnety dwudniowe lub na pojedyncze dni.

Siatkarze, którzy przyjeżdżają do Zalasewa bardzo chwalą sobie wspaniałą atmosferę panującą na trybunach – mówi Anna Sumelka, organizatorka XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Serdecznie zapraszam do tego by w tym roku ponownie wspólnie uczcić pamięć o Arku – dodaje.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Facebook / Barkom Każany Lwów, materiały prasowe / MAXIMILIAN FRANZ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz