Dopiewo

Pozbądź się problemów – legalnie!

Gemela na Ostrowie Tumskim  Foto: Michał

Powoli rozpoczyna się czas wiosennych porządków. Pozbywając się starych, niepotrzebnych już sprzętów warto skorzystać z organizowanych co jakiś czas zbiórek. Wyrzucanie ich w lesie, czy na łące może skończyć się wysokimi karami. 

Mieszkańcy gminy Dopiewo będą mieli okazję pozbyć się, oczywiście legalnie, starych mebli czy sprzętu elektrycznego i elektronicznego tuż po weekendzie. Warto zatem w sobotę rozejrzeć się, czy nie mamy takiego sprzętu.

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawić przed posesję w dniu wywozu do godziny 7:00 – informuje Urząd Miasta i Gminy Dopiewo.

W poniedziałek (22.02) zbiórka prowadzona będzie w Zakrzewie, Dopiewcu, Gołuskach, Zborowie, Fiałkowie, Pokrzywnicy, Żarnowicu, Podłozinach, Glinkach, Trzcielinie, Joance, Lisówkach oraz Podgaju.

Dzień później (23.02) stare sprzęty zbierane będą w Konarzewie i Dopiewie. Mieszkańcy Skórzewa mogą pozbyć się niepotrzebnych, dużych przedmiotów w środę (24.02).

W Dąbrówce, Więckowicach i Drwęsie zużyty sprzęt i meble zabierane będą w czwartek (25.02). W ostatni dzień zbiórki, czyli w piątek (26.02), samochód zabierający tak zwane odpady wielkogabarytowe pojawi się w Dąbrowie i Palędziu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz