Aglomeracja

Poszukiwany za rasistowski atak

Poszukiwany za rasistowski atak  Foto:

O tym ataku na tle rasowym już pisaliśmy. Teraz policjanci, którzy zajmują się tą sprawą, starają się ustalić kim jest napastnik. Mają nadzieję, że pomoże w tym publikacja wizerunku napastnika.

Sprawę ataku nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wtedy również opublikowano zdjęcia mężczyzny, który zaatakował słownie w tramwaju kobietę i jej syna, wykonane przez któregoś z pasażerów. Pisaliśmy o tej sprawie tutaj.

Do tego zdarzenia doszło w tramwaju linii nr 5 w okolicy placu Wolności i Okrąglaka w czwartek 31 sierpnia około godziny 21:20 – 21:30. Policja udostępnia zdjęcia z monitoringu zainstalowanego w bimbie.

Mężczyzna, którego wizerunek publikujemy zaczął kierować obraźliwe słowa o charakterze rasistowskim w kierunku kobiety narodowości chińskiej, podróżującej wraz z synem – wyjaśnia Piotr Garstka z poznańskiej Policji – osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny, bądź mają jakiekolwiek informacje na ich temat, prosimy o kontakt.

Postępowanie w sprawie znieważenia na tle rasowym prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto. Wszelkie informacje, które pomogą w ustaleniu tożsamości mężczyzny można przekazywać telefonicznie dzwoniąc pod numery 61 84 124 11 lub 997.

Poniżej publikujemy zdjęcie lepszej jakości, które upublicznił po ataku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

Użyte w artykule zdjęcia: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz