Pomoc dla Bogatyni – Wyprawka Szkolna 2010

wosp 4  Foto:

wosp 4W ostatnim czasie Wszyscy byliśmy świadkami żywiołu, z którym niespodziewanie przyszło walczyć mieszkańcom m.in. Dolnego Śląska. Obecnie dorośli zmagają się z odbudową domów i remontami mieszkań, co jest priorytetem przed zbliżającą się jesienią. Niebawem rozpoczyna się rok szkolny, którego pierwsze tygodnie z powodu braku podstawowych przyborów szkolnych, mogą być niełatwe dla dzieci z rejonów objętych powodzią.

Realizując cele statutowe Stowarzyszenia „Grupa Aktywnych Awangarda”, pod wpływem zaistniałej sytuacji rozpoczęliśmy akcję „Wyprawka Szkolna 2010”. Planujemy, w przyszłości podejmowanie tego typu działalności cyklicznie, które skierowane będą do rodzin wielodzietnych, potrzebujących pomocy. W tym roku chcemy pomóc dzieciom z terenu gminy Bogatynia. Z informacji uzyskanych od naszych znajomych – mieszkańców gminy Bogatynia, którym woda zabrała cały dobytek, potrzebne jest niemalże wszystko.

Zwracamy się do wszystkich darczyńców, o wsparcie naszej akcji. tj. przekazanie materiałów biurowych, szkolnych, mebli, sprzętów RTV, które za pośrednictwem Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia trafią do najbardziej potrzebujących małych mieszkańców gminy Bogatynia.

Największe potrzeby (w stosunku do dzieciaków) to m.in.:
– dresy (chłopcy, dziewczynki – rozmiar ok. 134 – 164),

– ubrania sportowe w tym buty sportowe,

–  ubrania ciepłe – zimowo – jesienne,

– bielizna: skarpetki, majtki, rajtuzy, …

– artykuły szkolne: plecaki, kredki, piórniki, mazaki, zeszyty, bloki czyli wszelkiej maści artykuły papiernicze,

Jest jeden warunek przekazane rzeczy MUSZĄ BYĆ NOWE.

Transport zebranych rzeczy planowany jest przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Grupa Aktywnych Awangarda

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt:
Beata Piróg awangarda@4x4wlkp.pl  lub news@lepszyPOZNAN.pl

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz