Aglomeracja

Polsko – Syryjska wyprzedaż garażowa

To charytatywna wyprzedaż ciuchów, butów, książek, płyt, komiksów i wszelkich drobiazgów, które zalegają nam w domach. W ramach Generatora Malta na placu Wolności w Poznaniu w niedzielę 18. czerwca będzie można kupować i sprzedawać w godzinach 12:00- 15:00.

Zapraszamy wszystkich poznaniaków i poznanianki do przejrzenia swoich szaf, pawlaczy i garaży; poszukania przedmiotów już niepotrzebnych, ale nadal sprawnych i przydatnych. To dobra okazja, żeby dać im nowe życie i jednocześnie wesprzeć organizacje działające na rzecz uchodźców i uchodźczyń. Cały przychód przekazujemy na cel zarejestrowanej zbiórki publicznej – wsparcie finansowe Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, które pomaga uchodźcom i uchodźczyniom w Libanie – tłumacza organizatorzy.

Garażówkę współtworzą inicjatywy prężnie działające na terenie Poznania: From Poznan With Love, stowarzyszenie Lepszy Świat, Grupa Rozruch i ich projekt Tańczymy dla Syrii oraz Humans of Aleppo.

Zainspirowane akcją Polsko-Syryjska Garażówka, która odbyła się w marcu w Warszawie postanowiłyśmy przenieść ten format do Poznania i wspólnie z różnymi, poznańskimi inicjatywami zorganizować podobną imprezę u nas. Do akcji zaprosiliśmy Poznanianki i Poznaniaków, ale również poznańskie instytucje, organizacje i lokalne firmy – na Pl. Wolności w niedzielę znajdziecie stoiska m.in. CK Zamek i Teatru Polskiego, będziecie mieli okazję spróbować wypieków z Meskaliny, Dobrej, Zemsty i wielu innych poznańskich kawiarni i restauracji. Chcemy raz jeszcze pokazać, że umiemy działać wspólnie!

Idea jest prosta: Osoby chcące się wystawić prosimy o zgłoszenie uczestnictwa na adres generator@malta-festival.pl. Potem wystarczy spakować, to, czego się już nie potrzebuje, a co nadal jest w dobrym stanie i może komuś sprawić radość – mogą to być ubrania, biżuteria, płyty, książki, porcelana, sprzęt elektroniczny, etc., a 18. czerwca pojawić się na Pl. Wolności. Tam osoby zainteresowane zakupem przedmiotów będą mogły wrzucić pieniądze do puszki na Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), a w zamian otrzymać talony, które będą oficjalnym środkiem płatniczym na imprezie. Cały przychód trafi na pomoc uchodźcom i uchodźczyniom w Libanie. Każdy i każda z nas będzie mogła się dołączyć do tej akcji – “sprzedając” swoje przedmioty, albo kupując to, co przynieśli inni. Będą też ciasta od poznańskich kawiarni i inne dobra przekazane przez lokalne firmy i organizacje.

Polsko- Syryjska Wyprzedaż Garażowa to niejedyne wydarzenie tego dnia. W Generatorze Malta odbędą się:

11:00-14:00 / śniadanie z Kuchnia Konfliktu
12:00 / TEATR BLUM “Ty i ja” / spektakl dla dzieci
12:00-15:00 / Polsko-Syryjska Wyprzedaż Garażowa
14:00-16:00 / HUBERT WIŃCZYK “Od*głosy zza muru” / zabawa dźwiękowa dla dzieci i opiekunów
16:00 / DAN THY NGUYEN “Denken was Tommorow” / wykład performatywny
17:00 / PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA TEATRALNA W KRAKOWIE “Jakbyś kamień jadła” / czytanie performatywne
18:00 / KONSTANTY GEBERT, JOANNA TOKARSKA-BAKIR, ZIEMOWIT SZCZEREK
“Wstyd i duma Europy Wschodniej” / dyskusja
19:30-21:30 / TAŃCZYMY DLA SYRII / jam taneczny
21:00 / MACIEJ BUCHWALD “Improwizacja” / monodram
22:00 / Strefa WolnoSłowa “Gdybyśmy byli kotami, nikt by nas nie zatrzymywał” / spektakl

Użyte w artykule zdjęcia: www.olivasoto.com, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz