K U L T U R A

Polski Teatr Tańca – Fabula rasa

LP-8192-3  Foto: Ewelina Jaskowiak

Kolejna premiera Polskiego Teatru Tańca odbyła się w Sali Wielkiej CK Zamek. Spektakl „Fabula rasa” według koncepcji i z choreografią Macieja Kuźmińskiego, do muzyki Stanisława Moniuszki i Zbigniewa Kozuba.

Od samego początku oglądając spektakl ruszymy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności.

Maciej Kuźmiński portretuje kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa w dobie globalizacji, sięgając po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki autorstwa Edwarda Stachury, uważanego za jednego z polskich twórców przeklętych oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

Autorką kostiumów oraz scenografii jest Ilona Binarsch.
Koncepcja, choregrafia i reżyseria: Maciej Kuźmiński
Kostiumy i scenografia: Ilona Binarsch
Muzyka: Stanisław Moniuszko, Zbigniew Kozub
Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik
Współpraca twórcza i asystent choreografa: Monika Witkowska
Taniec i kreacja: Evelyn Blue, Amy Basley, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Daniel Michna, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Emily Wong – Adryańczyk
Dramaturgia: Paul Bargetto
Konsultacja dramaturgiczna: Marta Jagniewska – Bargetto
Koordynator ds. artystycznych: Katarzyna Rzetelska
Asystent kostiumografa: Adriana Cygankiewicz
Producent: Robert Chodyła

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz