POZnań

Policjanci w trosce o bezdomnych

Policjanci w trosce o bezdomnych   Foto: KMP

Policjanci w trosce o bezdomnych  Foto: KMPMimo tego, że tegoroczna zima jest stosunkowo łagodna i nie występują intensywne opady śniegu oraz temperatura powietrza rzadko spada poniżej zera to poznańscy policjanci nie zapominają o najbardziej potrzebujących. Jak każdego roku sprawdzają czy osoby bez domu są bezpieczne i czy nie potrzebują doraźnej pomocy.

W ostatni piątek funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z policjantem z Komisariatu Policji Poznań Wilda oraz Dyrektorem Archidiecezjalnego „Caritas” ks. Tomaszem Renem odwiedzili osoby bezdomne. Przekazali im paczki z żywnością, środkami higieny osobistej, a także śpiwory, które przydadzą się w chłodniejsze dni. Osoby zastane w koczowiskach zostały poinformowane gdzie mogą znaleźć pomoc w postaci ciepłego posiłku i schronienia. Mundurowi przekazali bezdomnym ulotki informujące o instytucjach, które mogą ich wesprzeć.

Pamiętajmy, że bezdomność to nie zawsze wybór – mówi Piotr Garstka z Działu Prasowego Komendy Miejskiej Policji. Osoby bez domu, koczujące na terenie Poznania często chcą zmienić swój los i tylko od ludzi którzy pomogą im wyjść z tego życiowego zakrętu zależy, czy być może następną zimę spędzą w godnych warunkach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz