K U L T U R A

Pokonały śpiewem 21 zespołów

Wywiad z dziewczetami z chóru  Foto: facebook

Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego powrócił z Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Weronie ze Złotym Dyplomem. Zespół został oceniony najwyższymi notami “Ottimo”- “Doskonale”.

Wywiad z dziewczetami z chóru Foto: facebookDziewczęta pod dyrekcją Doroty Wojciechowskiej zachwyciły międzynarodowe jury i pokonały śpiewem 21 chórów, m.in. z Węgier, Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Chorwacji czy Stanów Zjednoczonych. Prowadząca zespół Dorota Wojciechowska została uhonorowana nagrodą dla najlepszego dyrygenta konkursu, a ponadto zespół otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego “Notte” Giulio Viozzi.

Efektem występu konkursowego jest zaproszenie zespołu na koncert inauguracyjny przyszłorocznej edycji konkursu. Wiosenny festiwal w Weronie okazał się też dobrą okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń artystycznych. Chór koncertował także w Padwie, Weronie i Nogarze.

Wszystkie śpiewające w chórze dziewczęta są uczennicami jedynej w Polsce, 9 – letniej, Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Założona w 1957 r. placówka łączy edukację ogólnokształcącą na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz edukację muzyczną w zakresie I i II stopnia.

Koncert w Weronie Foto: B.Sinica / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz