PODZIEL SIĘ – URATUJ ŻYCIE

foto: sxc - strzykawka  Foto:

foto: sxc - strzykawkaPodczas konferencji dotyczącej transplantacji szpiku, która odbywać się będzie w najbliższą sobotę, każdy będzie mógł zapisać się do polskiego banku szpiku oraz honorowo oddać krew. Spotkanie organizowane jest z myślą o studentach, uczniach szkół ponadgimnazjalnych, członkach szkolnych kół naukowych, honorowych dawcach krwi, a także wolontariuszach z oddziałów hematologicznych, ale przyjść może na nie każdy, kto chciałby się swym darem życia podzielić.

Podczas gdy eksperci i praktycy dyskutować będą o medycznych aspektach związanych z doborem dawców i transplantacją. Podczas spotkania wyjaśnią również, dlaczego pobranie szpiku nie boli, a także przekażą informacje na temat wsparcia psychologicznego dla chorych i ich rodzin. Jednym z poruszanych tematów będzie również walka z bólem i opieka w trakcie choroby nowotworowej.

Osoby, które w sobotę chciałyby zapisać się do polskiego banku szpiku będą również miały okazję wysłuchać między innymi Krzysztofa Kalwata, który podzieli się swoimi przeżyciami po przeszczepie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu wszystkie osoby, które chciałyby pomóc innym, które chciałyby zgłosić się do banku szpiku.

Sobota (10.IV) – sala sesyjna Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18) od godziny 9:30 do 15:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz