Aglomeracja

Pobiegnij dla Filipa

Bieg dla Filipa  Foto: materiały prasowe

Filip urodził się 13 grudnia 2014 roku z zespołem wad wrodzonych o nazwie Vacterl. W jego przypadku oznacza to, złożoną wadę serca, niedrożność przełyku oraz zarośnięty odbyt. Obecnie po siedmiu operacjach wymaga ciągłej kontroli wielu specjalistów oraz ciągłej rehabilitacji. Filipa czeka również trudna operacja przełyku, podczas której chirurdzy podejmą próbę poszerzenia przełyku lub usunięcia miejsc zwężenia i ponownego zespolenia. Można pomóc jemu i jego rodzicom między innymi biorąc udział w charytatywnym biegu.

Bieg odbędzie się na dystansie 5 lub 10 km wokół jeziora Rusałka w niedzielę 9 kwietnia 2017 roku. Każdy zawodnik na mecie otrzyma medal, posiłek regeneracyjny

Fundacja Runport jako organizator Akcji Charytatywnej – Bieg dla Filipa, którego celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitacje Filipa Józefowskiego serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w akcji i tym samym do wsparcia inicjatywy, dzięki której pomożemy rodzicom Filipka pokryć koszty leczenia oraz zakupić specjalistyczny niezbędny sprzęt w Jego rehabilitacji.

Obecnie Filip po siedmiu operacjach wymaga ciągłej kontroli wielu specjalistów (chirurga, kardiologa, gastroenterologa, neurologa, neurologopedy, pulmonologa, endokrynologa) oraz ciągłej rehabilitacji. Lekarze przewidują dalszy proces leczenia na około trzy lata procesu leczenia operacyjnego i około 10 lat złożonego procesu rehabilitacji. Filipa czeka również trudna operacja przełyku, podczas której chirurdzy podejmą próbę poszerzenia przełyku lub usunięcia miejsc zwężenia i ponownego zespolenia.

Ten mały WIELKI człowiek przeszedł już w życiu tak wiele. Jego rodzice, lekarze nie poddali się i nadal podejmują walkę o jak najlepsze życie dla Filipa. Nie bądźmy obojętni, każda złotówka ma znaczenie. Wspólnie z rodzicami chłopca liczymy na Państwa wsparcie, na Państwa wielkie serca. Wiemy, że i tym razem pokażemy jaką wielką moc ma wspólna pasja. Każdy kilometr, każda złotówka będzie dla Filipa początkiem nowego życia, lepszego życia. Pieniądze, które przeznaczycie Państwo w ramach wpisowego, a o jego wielkości decydować będą Państwa dobre serca pomogą chłopcu w dalszym leczeniu i powrocie do pełnego zdrowia.

ZAPISY: http://biegdlafilipa.runport.pl/#/join

Bieg dl aFilip

Użyte w artykule zdjęcia: archiwym rodzinne, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz