Aglomeracja

Po królewsku, cesarsku i do Swarzędza – wakacyjne spacery z przewodnikiem

Przewdnicy - przechadzki po Poznaniu  Foto: PoPoznaniu.pl / materiały informacyjne

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu we wszystkie soboty i niedziele lipca, o godzinie 12:05 czekają na schodach ratusza i zapraszają na weekendowe przechadzki. W soboty zapraszają turystów i mieszkańców miasta na spacer trasą królewską, w niedziele trasą cesarską (od Starego Rynku do pl. Mickiewicza).

Poza tym w najbliższą sobotę odbędzie się przechadzka po Swarzędzu, do mieście słynącym z tradycji stolarskiej i znajdującego się w nim muzeum pszczelarstwa.

Spacer poprowadzi zarówno przez starą część miejscowości, jak i nową, będącą miejscem sportu i rekreacji. Podczas wycieczki będzie można się dowiedzieć, kiedy i dla kogo wybudowano miasto oraz jaka była jego pierwotna nazwa.

Będziemy szukać pozostałości dawnego Swarzędza takich jak kościół i cmentarz ewangelicki, wieże ciśnień, fabryka mebli, ale spróbujemy też odnaleźć miejsce, w którym mieszkał słynny podróżnik Aleksander Doba. Oprócz tego zobaczymy nowe atrakcje miejskie takie jak wielkie krzesło czy fontannę – zaprasza przewodnik Andrzej Bartczak

8 lipca (sobota) Sąsiedzi Poznania część 4: Swarzędz, początek o godz. 10:15 na dworcu kolejowym w Swarzędzu

Użyte w artykule zdjęcia: TD, PoPoznaniu.pl / materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz