Lifestyle

Pluszowe misie i erotyka nr 1 na Walentynki?

Miś - Walentynki  Foto:

Dzień św. Walentego jest dla Polaków okazją do okazania ciepłych uczuć bliskim i obdarowywania się małymi, symbolicznymi prezentami. Czasem wyrażają one miłość, a czasami są po prostu zabawne, żartobliwe, wesołe.

Według badania TNS Kantar dla Allegro, aż 83 procent Polaków kupi przynajmniej symboliczny prezent z tej okazji. Tymczasem zaledwie 20 lat temu tylko 42 procent Polaków obchodziło to święto. Oto najciekawsze trendy w walentynkowych zakupach, oparte na analizie sprzedaży w serwisie Allegro.

Najbardziej pożądane prezenty

W ciągu 2 tygodni przed 14 lutego niezwykle popularne pluszowe misie sprzedawane są w tempie jednego na dwie minuty. To polski hit walentynkowych zakupów. Za nim są komplety przebrań erotycznych (1 zestaw co 5 minut) oraz halki i koszulki (1 co 10 minut). 66% z halek i koszulek ma kolor czarny. Koszulki nocne wybieramy najczęściej czerwone. Listę popularnych prezentów modowych zamykają wraz z koszulkami nocnymi satynowe szlafroki. Tylko 3% bielizny erotycznej w tym czasie kupowanych jest dla mężczyzn.

Co jeszcze lubimy kupować? Najbardziej popularne są takie kategorie jak: biżuteria damska z grawerem lub dedykacją, pierścionki zaręczynowe. Popularne prezenty dla Panów to: zegarek lub biżuteryjny gadżet np. bransoletka ze stali szlachetnej z grawerem. Niezmienną popularnością cieszy się: galanteria, dodatki i akcesoria, np. skórzane portfele, paski, rękawiczki, krawaty, poszetki. Coraz większą popularnością cieszą się wesołe kolorowe skarpetki, głównie dla panów.

Nawet nie myśl o rajstopach!

Nic tak nie dopełnia stroju, jak odpowiednio dobrane pończochy. Pończochy, a nie rajstopy! Przed świętami Walentynki sprzedaż rajstop spada o 17%, a pończoch rośnie o 25%.

Te słodycze rozgrzeją twoje serce

Czekolada? Tort? Owoce w likierze? Być może to są ulubione słodkości Polaków. Ale na tronie jest jeden rodzaj słodyczy. Najpopularniejszym słodkim prezentem na Walentynki jest lizak w kształcie serca: 1 zakup następuje co 6 minut.

Zły czas dla świec

Choć wydaje się, że świece idealnie pasują do romantycznego nastroju, zwłaszcza przy tej okazji, to okazuje się, że Polacy wcale tak nie myślą. Na Walentynki nie lubimy kupować świec: na dwa tygodnie przed walentynkami ich sprzedaż spada aż o 8%.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz