Tarnowo Podgórne

Plantacje konopi indyjskich zlikwidowane

Trzy nielegalne plantacje konopi indyjskich działające w dwóch miejscowościach pod Poznaniem zostało zlikwidowanych kilka dni temu przez Policję. Oprócz roślin w różnych fazach wzrostu przechwycono także blisko 3.500 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 100.000,00 złotych.

Na trop  osób zajmujących się uprawą konopi indyjskich wpadli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Udało im się zlokalizować łącznie trzy nielegalne plantacje działające w Przeźmierowie i Sadach. Dwie z nich urządzono w piwnicach, a trzecią na strychu w budynkach mieszkalnych.

Odkryte linie produkcyjne konopi wyposażone były w sprzęt do uprawy roślin jak systemy oświetlenia, wentylacji i nawadniania – informuje Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej Policji – funkcjonariusze odkryli także nielegalne przyłącza prądu na każdej z plantacji.

Łącznie udało się przechwycić 526 roślin konopi w różnych fazach wzrostu oraz blisko 3.500 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 100.000,00 zł.

Policjanci zatrzymali na terenie plantacji dwóch mężczyzn w wieku 37 i 38 lat – dodaje Dominika Pupkowska-Bral – to mieszkańcy Poznania, obaj byli wcześniej karani za różne przestępstwa przeciwko mieniu.

Obaj mężczyźni zostali na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani, a za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia. Policjanci podkreślają jednak, że sprawa jeszcze nie została zakończona.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz